Zdroj: Flicker.com

První kusy konzole Atari VCS se dostanou k předplatitelům ještě v červnu

Na retro konzoli Atari VCS se těší mnoho fanoušků. A těší se na ni už poměrně dlouhou dobu – od doby, kdy se měla na trhu objevit, totiž uplynul už více než jeden rok. Musíme také zmínit fakt, že velké množství fanoušků si tuto konzoli předem zaplatilo ve formě crowdfundingové kampaně. Nyní se zdá, že vydání konzole je poměrně blízko.

Vývojářský tým sdělil, že prvních 500 vyrobených kusů konzole by se mělo k majitelům dostat ještě v červnu tohoto roku. Podle zprávy se zdá, že po těchto konzolích nastane pauza způsobená nedostatkem dílů (jestli je to situace zapříčiněná ekonomickým útlumem, není jasné). Zbývajících 11 597 konzolí, které měli zájemci předplacené, by mělo přijít do výroby během léta. Atari slíbilo, že své podporovatele bude o vývoji situace informovat.

Objevila se také zpráva, že tým vyvíjející první novodobou konzoli Atari pracoval během zdravotní krize z domova. Někteří vývojáři a testeři měli získat vzorky konzolí domů, avšak kvůli komplikované situaci uvázlo dvacet prototypů konzolí v New Yorku a nedařilo se k nim dostat.

Konzole Atari VCS byla oznámena v roce 2018 a má v sobě kombinovat vlastnosti retro konzole a nového výkonného zařízení. To vše doplněné neotřelým designem, v němž hlavní roly hrálo také dřevo. Kromě slibu doručení prvních konzolí vydalo Atari také krátké video, které ukazuje konzoli v akci.

Zdroj: medium.com