První laptop s čipem Snapdragon 850 má být HP Chimera 2

Prvním zařízením s chystaným čipem Snapdragon 850 by měl být laptop HP Chimera 2.  Následovat mají další značky, jako např. Lenovo nebo Dell. Zařízení od HP bychom se měli dočkat již v létě.

Čipset, který byl včera představen na letošním ročníku veletrhu Computex, bude určený výhradně do přenosných počítačů s Windows 10, tedy do stále rozšířenější kategorie Always Connected PC. SD 850 je lehce upravenou verzí čipu SD 845 – používá stejné procesory Kryo 385, takty však byly navýšeny z 2,8 na 2,95 GHz. Podle Qualcommu tak nabídne až o 30 % vyšší výkon a 20 % lepší efektivitu než čip SD 835, na němž je postavena první generace zařízení z řady Always Connected PC.

První generace ARM laptopů měla určité problémy s výkonem – zmíněný SD 835 jen stěží konkuroval procesorové platformě x86 od Intelu. To by se však s příchodem SD 850 mělo změnit. Svědčí o tom i uniklá čísla z populárního benchmarku GeekBench, kdy neznámé zařízení s tímto čipem dosáhlo v testu měřícím výkon jednoho jádra skóre 1237 bodů a vícevláknovém testu 3485 bodů.

Qualcomm pro řadu Always Connected PC již údajně připravuje i další nové čipy Snapdragon 950 a 1000. Druhý jmenovaný by měl být postaven na nových procesorových jádrech Cortex-A76, které mají výkonem konkurovat mobilním procesorům Core i5. Oba čipy se mají objevit v levných hybridních laptopech (2v1) a mainstreamových přenosných zařízeních.

Prvním zařízením poháněným jedním z těchto čipů bude údajně laptop od společnosti Asus s kódovým označením Primus, který má na trh dorazit v prvním kvartálu příštího roku.

 

 

Zdroj: gizchina.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.