Foto: se svolením Vivo

První skládací telefon od Vivo X Fold se chlubí překvapivě výkonnou sadou fotoaparátů

Vedle společností Samsung, Huawei, Honor, Motorola, Xiaomi a Oppo se na poli skládacích telefonů objevuje i Vivo. První skládací smartphone této značky nese název X Fold a pochlubí se procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a ultrazvukovou čtečkou otisků prstů pod displejem (na obou obrazovkách). Prozatím je však nový telefon dostupný pouze v Číně.

X Fold využívá podobnou konstrukci jako modely Huawei Mate X2 a Oppo Find N, která zajišťuje složení bez mezer, nicméně Vivo šlo ještě o krok dál – při otevření se plovoucí středová deska ze zirkoniové slitiny zvedne a jemně zatlačí na ohebnou část displeje, čímž vyhladí zbývající záhyb.

Podle TÜV Rheinland by měl X Fold přestát více než 300 000 ohybů, což znamená, že pokud průměrně otevřete a zavřete telefon 80krát denně, měl by vydržet přibližně 10 let. Kromě toho se novinka může pochlubit také velmi zajímavou sestavou fotoaparátů, která zahrnuje 50Mpx primární fotoaparát, 48Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát, 12Mpx portrétní fotoaparát a 8Mpx fotoaparát s teleskopickým zoomem (s 5násobným optickým zoomem), což je u skládacího telefonu výjimečné. Jedná se o podobnou sestavu jako u modelu X70 Pro Plus.

Co se týče velikosti displejů, vnější je 6,53palcový panel s rozlišením 2 520 x 1 080 (21:9), zatímco hlavní obrazovku tvoří 8palcový displej s rozlišením 2 160 x 1 916 (4:3,55). Oba jsou Samsung E5 AMOLED displeje a podporují až 120Hz obnovovací frekvenci, pouze větší panel je však vybaven adaptivní obnovovací frekvencí pro úsporu energie. Oba displeje se také mohou pochlubit vlastními 16Mpx selfie fotoaparáty se světelností f/2,45.

Baterie s kapacitou 4 600 mAh podporuje 66W kabelové nabíjení a 50W bezdrátové nabíjení spolu s 10W reverzním nabíjením. X Fold je vybaven 80W nabíječkou USB-PD GaN se dvěma porty USB-C, tudíž s ní můžete nabíjet i svůj notebook.

Telefon je také vybaven Hi-Fi čipem Cirrus Logic CS43131 (i když bez 3,5mm konektoru pro sluchátka), třemi mikrofony, stereofonními reproduktory, barometrem a řadou zajímavých funkcí. Drobnou nevýhodou je vyšší hmotnost – X Fold váží 311 gramů.

Prozatím je Vivo X Fold k dispozici pro předobjednání v Číně. Verze s 12 GB RAM a 256GB úložištěm stojí 8 999 jüanů (asi 32 tisíc korun) a vyšší verze s dvojnásobným úložištěm 9 999 jüanů (cca 35 tisíc korun). Zájemci mohou vybírat z modré nebo šedé barvy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.