První smartphone od Razeru bude mít možná 8 GB RAM

 Společnost Razer, známá svými kvalitními počítačovými periferiemi, se již nějakou dobu připravuje na představení svého prvního smartphonu, které má proběhnout 1. listopadu. Podle webu phoneradar.com by zařízení mohlo disponovat kromě jiného i 8 GB RAM.

  Web vycházel z detailů poskytnutých benchmarkem GFXBench, které byly vzápětí vymazány. Vše však nasvědčuje tomu, že telefon by po hardwarové stránce neměl být „ořezávátko“. Kromě 8 GB RAM by měl být vybaven displejem o úhlopříčce 5,7 palců s rozlišením 2560×1440 (Quad HD) a má běžet na výkonném 8jádrovém procesoru Snapdragon 835 na frekvenci 2,4 GHz. Bude prý mít k dispozici zadní 12MPx fotoaparát, přední o rozlišení 8 MPx a také 64 GB ROM.

  Benchmark poskytl i jiné zajímavé detaily. Smartphone je zde označen jako „Razor Phone“, což ovšem nemusí být jeho oficiální název. Softwarovou stránku prý zajišťuje Android 7.1.1 Nougat. Jedním z hlavních lákadel má ale být grafický čip Adreno 540. Jak píše web 9to5google.com, o smartphonu se totiž již nějakou dobu hovoří jako o „herním“ (dokonce určeném pro hardcore hráče), čemuž by odpovídalo i velké množství paměti. Podle neoficiálních informací by měl plně podporovat rozhraní DirectX 12 a Vulkan.

  Sluší se ještě dodat, že smartphone pro Razer vyrábí společnost Nextbit, již Razer koupil začátkem tohoto roku. Nextbit má „na kontě“  launch smartphonu Nextbit Robin z roku 2015, který se jako první chlubil integrací cloudové technologie. Telefon vybral na Kickstarteru milion dolarů a úspěšně se prodával např. i v Indii.

  Více se dozvíme již za několik týdnů. Kalifornská společnost na událost láká prostřednictvím Twitteru s tajuplným vzkazem „SLEDUJTE naše zatím největší odhalení“.

 

Zdroj: phoneradar.com, theverge.com, 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.