Foto: Oneplus

První únik nástupce OnePlus Nord N10 ukazuje, jak bude novinka vypadat

V loňském roce společnost OnePlus představila novou řadu telefonů střední třídy OnePlus Nord, která nabídla slušný výkon za přijatelnou cenu. Později jsme se dočkali modelů OnePlus Nord10 a Nord100. Podle posledního úniku se však již můžeme těšit na nástupce loňského modelu OnePlus Nord10.

Únik pochází od známého leakera Evana Blasse (@OnLeaks), který sdílel rendery nového zařízení, jež nese kódové označení „Ebba“. O oficiálním názvu se můžeme zatím jen dohadovat, není jasné, zda půjde o OnePlus Nord11 nebo OnePlus Nord20. Na trh by měl být uveden za několik měsíců. Prozatím ale nemáme žádné informace o hardwarové výbavě, známe však celkový design zařízení.

Co se týče fotografického modulu, OnePlus tentokrát vynechá jeden snímač (pravděpodobně půjde o 2Mpx monochromatický snímač), budoucí majitelé této novinky se tak mohou těšit „pouze“ na tři fotoaparáty. Na druhou stranu trojité uspořádání fotoaparátu v obdélníkovém modulu dává zádům telefonu daleko čistší vzhled.

Další změnou oproti současnému modelu Nord N10 je změna umístění čtečky otisků prstů, která se ze zadní strany přemístila vpravo na bok. Telefon bude měřit 162,9 x 74,7 x 8,4 mm (v oblasti modulu fotoaparátu pak 10,3 mm). Zdá se také, že bude mít lesklá plastová záda a kovový rámeček.

OnePlus „Ebba“ nabídne opět 6,49palcový displej s průstřelem (podobně jako Nord N10). Chybět nebude ani 3,5 mm vstup či USB-C. Bohužel více informací prozatím nemáme, lze ale očekávat, že během následujících týdnů se dozvíme další podrobnosti.

Zdroj: xda-developers.com