První velký turnaj posunul Fortnite mezi e-sportovou špičku

Free to play titul Fortnite společnosti Epic sbírá jeden úspěch za druhým. Minulý týden si jeho nově vydanou verzi pro konzoli Nintendo Switch stáhlo jen za první den více než da miliony uživatelů. Úspěch tohoto titulu spočívá v šikovné kombinaci dvou vlastností, tou první je zábavná hratelnost a tou druhou je zábavnost samotného sledování této hry. Na kanálu Twitch sleduje klání hráčů velké množství uživatelů.

Popularitu Fortnitu dokázal i první velký turnaj organizovaný společností Epic, který proběhl minulý týden v Los Angeles. Účastnili se jej nejlepší světoví hráči i celebrity z různých odvětví. Turnaj měl dotaci 3 miliony dolarů, které stejně, jako další výtěžky z něj šli na charitativní účely.

Turnaj se konal na fotbalovém stadionu Los Angeles FC a jeho kapacita 22 000 diváků byla plně využita. Další více než milion uživatelů sledoval přímý přenos na kanálu Twitch. Přímo na místě byly přítomny postavy ze hry, které se fotili s fanoušky a jako občerstvení byly servírovány nápoje, které ve hře doplňují zdraví a brnění.

Na turnaji Fortnite Pro-Am se objevila velké jména, účastnil se například hráč NBA Paul George, rapper Vince Staples nebo Twitch superstar Tyler “Ninja” Blevins, přičemž každý soutěží jak v sólové soutěži, tak v týmech dvou (týmy tvořil jeden profesionální hráč a jedna celebrita.

Turnaj byl po všech stránkách úspěšný a ukázal, s jakým konceptem by mohla společnost Ubisof v e-sportovém světě v budoucnosti uspět.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.