První živě vysílanou sportovní událostí Netflixu je golfový turnaj za účasti jezdců F1 a profesionálů PGA Tour

Netflix se pouští do živých sportovních přenosů, ale zatím nevyhazuje stovky milionů dolarů na zápasy NFL, závody Formule 1 nebo anglickou Premier League. První živě vysílanou sportovní událostí společnosti je profesionální golfový turnaj, kterého se účastní sportovci dokumentárních seriálů F1: Drive to Survive (Touha po vítězství) a Full Swing (Dokonalý švih).

V rámci Netflix Cupu se čtyři dvojice jezdců Formule 1 a golfistů PGA Tour utkají v turnaji match play, který se bude konat v Las Vegas. Událost budete moci sledovat od 18:00 SELČ v úterý 14. listopadu.

Za současného stavu se v The Netflix Cupu představí jezdci F1 Alex Albon, Pierre Gasly, Lando Norris a Carlos Sainz. Mezi golfovými profesionály, kteří se přihlásili k účasti, jsou Rickie Fowler, Max Homa, Collin Morikawa a Justin Thomas. V turnaji se utkají dvojice profesionálů na osm jamek. Dva nejlepší týmy se utkají na závěrečné jamce a pokusí se vyhrát Netflix Cup.

Pro Netflix je to rozumný způsob, jak rozjet živé sportovní vysílání. Znamená to totiž, že společnost nemusí hned kupovat drahá práva na prestižní ligy (z nichž mnohé mají stejně smlouvy s konkurenčními streamovacími službami) nebo prezentovat sporty nižší úrovně.

Je to také další příklad toho, že se do popředí dostává cross-branding společnosti Netflix. Společnost klade větší důraz na své vlastní aktivity, jako je soutěžní reality show Squid Game a značkové maloobchodní prodejny, které budou obsahovat překážkovou dráhu založenou na tomto jejím dosud největším hitu. Netflix prý také připravuje další videoherní adaptace svých seriálů a filmů, jako jsou Extraction a Black Mirror.

První živě přenášenou událostí společnosti Netflix byl standupový speciál Chrise Rocka. Při druhém plánovaném livestreamu, setkání herců seriálu Love is Blind, se však společnost dostala do technických problémů. Místo toho společnost sraz natočila a nahrála na platformu tak rychle, jak jen to bylo možné. Snad tentokrát půjde vše podle plánu.

Zdroj: engadget.com