Zdroj: cs.wikipedia.org

PS5 bude při lunchy dražší, Sony neplánuje mít v zásobě tolik kusů jako u předchozí generace

I přes současnou krizi spojenou s virem Covid-19 se zdá, že nová generace velkých konzolí Xbox a PlayStation vyjde skutečně ještě v letošním roce. To potvrzují i nejnovější informace pocházející z dobře informovaného serveru Bloomberg, který získal informace nikoliv přímo od Sony, ale od jejích partnerů a dodavatelů.

Tyto nové informace říkají, že Sony si před uvedením své nové konzole PS5 plánuje udělat mnohem menší zásoby, než tomu bylo v případě modelu PS4. Do března roku 2021 plánuje Sony vyrobit pouze pět až šest milionů konzolí, zatímco PS4 bylo prodáno 7,5 milionů jen v předvánoční sezóně (konzole vyšla 15. listopadu 2013).

Jedním z důvodů tohoto kroku by mohla být vyšší cenovka. Podle Bloombergu plánuje Sony začít novou konzoli prodávat za 499 až 549 dolarů. Na českém trhu tak pravděpodobně nebude konzole levnější než 15 000 Kč. Hlavním důvodem této ceny by měly být nákladné komponenty.

Někteří odborníci poukazují na to, že Sony bude spoléhat především na zavedené konzole PlayStation 4 a nechá určité období jako přechod mezi generacemi. Sony by tak mohla lákat nejen na hardware samotný ale i na své služby jako je předplatitelský program PlayStation Plus nebo Streamovací možnosti PlaySation Now.

Cena konzole rozhodně není oficiální a největší vliv na ni bude mít konkurence v podobě Xboxu Series X od Microsoftu. Určování správné ceny, která bude dostatečně konkurenční je v tom případě doslova alchymie. V minulosti docházelo například k tomu, že konzole se prodávaly pod výrobní cenou a jejich výrobci následně vydělávali na licencování a prodeji her. Jak to bude letos neví pravděpodobně ani vedení Sony či Microsoftu.

Zdroj: bloomberg.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.