Foto: se svolením Krafton

PUBG Mobile překročilo hranici 1 miliardy stažení, Tencent chystá novinku PUBG: New State

PUGB Mobile slaví další velký úspěch. Společnost Tencent oznámila, že tento populární battle royale titul má za sebou již neuvěřitelnou 1 miliardu stažení uživateli po celém světě. Nutno přitom dodat, že toto číslo nezahrnuje hráče z pevninské Číny.

Velkou oblibu zaznamenala mobilní verze PlayerUnknown’s Battlegrounds přitom ihned po svém vydání v roce 2018. A od té doby je považována za jednu z nejpopulárnějších her na světě. V roce 2019 se dokonce dostala na nejvyšší příčku žebříčku nejvýdělečnějších mobilních her.

Mobilní hry jsou celkově na vzestupu, přičteme-li k tomu ještě úspěch PUGB Mobile, nepřekvapí, že Tencent oznámil novinku PUBG: New State, která však bude (na rozdíl od svého předchůdce) určena pouze pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS nebo Android.

Zajímavostí je, že PUBG: New State je vyvíjeno pouze pro dotykové obrazovky, díky čemuž by tato novinka měla daleko lépe využívat možností nejnovějších smartphonů. Všechny základní prvky však zůstanou. Na jednu mapu o velikosti 64 čtverečních kilometrů připadne celkem sto hráčů, kteří mezi sebou budou bojovat tak dlouho, dokud nezůstane ten nejlepší jednotlivec nebo tým. A pochopitelně i prostor v PUBG: New State se bude pomalu zmenšovat. Této novinky bychom se měli dočkat ještě v tomto roce.

Spolu s těmito zprávami Tencent oznámil také partnerství s tvůrci filmu Godzilla vs. Kong. Hráči se tak mohou těšit na nový herní režim, v němž se nejenže setkají tváří v tvář s oběma filmovými legendami, ale přinese také další tematický obsah. Kromě toho se hráči mobilní verze PUBG od 7. dubna dočkají populární mapy Karakin, která byla prozatím dostupná pouze pro klasickou verzi hry.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.