Foto: Wikimedia

Původní řada hodinek Apple Watch je oficiálně zastaralá

Podle nejnovějšího seznamu zastaralých produktů společnosti Apple jsou hodinky Apple Watch první generace oficiálně zastaralé, a to včetně modelů Hermes a Watch Edition z 18karátového zlata za 17 000 dolarů. Znamená to tedy, že modely Watch „Series 0“, které byly poprvé vydány v roce 2015, již nepodporují hardwarový servis a poskytovatelé nemohou objednávat náhradní díly.

Kromě seznamu zastaralých produktů má společnost Apple také „vintage“ seznam pro produkty, které přestala distribuovat před více než pěti lety, ale před méně než sedmi lety. Na aktuálním seznamu pro veřejnost (který by měl být brzy aktualizován) jsou také hodinky Series 2, což znamená, že se brzy dostanou i na seznam zastaralých produktů.

Tato zpráva může podnítit novou diskusi o tzv. plánovaném zastarávání. Podle stránky společnosti Apple věnované zastaralým produktům je společnost povinna dodávat díly pouze po dobu pěti let od poslední distribuce produktu (zákony ve Francii tuto dobu posouvají na sedm let v případě iPhonů a notebooků Mac). Tato diskuse již v minulosti stála na počátku řady změn – společnost byla například nucena zavést změny, co se týče opravitelnosti zařízení, a nový zákon EU přinutil Apple změnit nabíjecí/datový port z Lightning na USB-C.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.