Qualcomm by chtěl proniknout do drahých Chromebooků

Výrobce mobilních čipů Qualcomm se zajímá  o možnosti byznysu v oblasti Chromebooků. Chtěl by ale proniknout jen do segmentu prémiových modelů, které by se prodávaly od 500 dolarů výš.

O takovou představu se na veletrhu MWC s médii podělil ředitel oddělení mobilního produktového managementu společnosti Monte Giles. Jak známo, Chromebooky se prodávají jako velmi levné laptopy pro vzdělávací segment, nicméně kdyby se podle Gilese začaly prodávat za cenu od zmíněných 500 dolarů, bylo by to pro společnost zajímavé. Dnes se každopádně cena většiny Chromebooků pohybuje mezi 200–350 dolary a jedinými zástupci kategorie „500+“ jsou dnes modely Chromebook Pro od Samsungu a Pixelbook od Googlu, které se prodávají za 599, resp. 899 dolarů.

Podle dřívějších zpráv již Qualcomm v Chromeboocích testuje svůj špičkový čipset Snapdragon 845. V současnosti je většina Chromebooků postavena na low-endových čipech od Intelu a některé pohánějí čipy od MediaTeku nebo Rockchipu.

Podle Qualcommu by Chromebooky postavené na jeho čipsetu byly tenké, lehké a bez větráků, tak jak tomu je u nových hybridních notebooků od HP,  Lenova nebo Asusu, jež běží na čipu Snapdragon 835. Chromebooky se Snapdragonem „na palubě“ by také nativně podporovaly LTE, protože příslušný modul je integrován přímo v čipu. Dalším benefitem by byla podstatně delší výdrž baterie.

Podle Gilese se společnost rozhodla „jít“ do laptopů s  OS Windows 10 proto, že to dává po obchodní stránce smysl. To samé by zjevně chtěla zopakovat i v případě Chromebooků. V tuto chvíli nicméně není znám ani přibližný časový rámec, kdy bychom se prvních Chromebooků s výkonnými čipy od Qualcommu mohli dočkat.

 

Zdroj: pcmag.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.