Qualcomm obvinil Apple z krádeže obchodních tajemství

Probíhající soudní spor mezi společnostmi Apple a Qualcomm nabírá na obrátkách – Qualcomm chce nyní rozšířit žalobu o další body. Podle něj se Apple dopustil krádeže mnoha jeho obchodních tajemství a předával je Intelu, aby mu pomohl vylepšit výkon jeho čipů.

Spor mezi oběma technologickými giganty se táhne od loňského roku, kdy Apple na Qualcomm  podal žalobu kvůli tomu, že si měl účtovat příliš vysoké licenční patentové poplatky. Na to Qualcomm reagoval podáním žaloby kvůli údajnému porušení většího množství patentů  v iPhonech sedmé řady a předposlední generaci.

Kromě toho Qualcomm loni Apple zažaloval kvůli porušení kontraktu – ve smlouvě si prý vyhradil právo, že smí kontrolovat, jak Apple zachází s jeho patentovaným softwarem, Apple mu v tom ale údajně bránil. Qualcomm dále Apple obvinil z toho, že když cupertinský smartphonový obr od něj žádal informace týkající se patentů, zahrnul do komunikace s ním i konkurenta.

Ve svém návrhu soudu o rozšíření žaloby Qualcomm údajně uvádí, že z dosavadního  zkoumání relevantních dokumentů v rámci probíhajícího sporu vyplývá, že obsahují e-mailovou korespondenci a historii vývoje zdrojového kódu, jež prý naznačují, že Apple poskytl důvěrnou informaci Qualcommu Intelu. Tato informace měla Intelu pomoci vyřešit problémy související se špatným výkonem jeho čipů v iPhonech.

V létě Qualcomm oznámil, že nová řada iPhonů nebude používat jeho čipy. Žádná ze zainteresovaných stran se k novému vývoji sporu nevyjádřila.

 

Zdroj: endgadget.com, cnbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.