Foto použito se souhlasem společnosti Qualcomm

Qualcomm představil novou generaci čipů střední třídy

Ačkoliv nejsledovanější třída procesorů společnosti Qualcomm začíná číslicí 8 a nabízí vrcholový výkon, nejvíce se prodávají procesory střední třídy kombinující dostatečný výkon a funkce spolu s dostupnou cenovkou. A právě nové zástupce této kategorie Tchajwanský gigant představil tento týden.

Jedná se hned o čtyři nové čipy Snapdragon 778 Plus, 695, 680 a 480 Plus, které nabízí výrobcům mobilních telefonů širokou paletu možností výběru pro konkrétní telefon a jeho umístění v rámci trhu.

Nejzajímavější novinkou je Snapdragon 695, který nahrazuje Snapdragon 690 v nabídce Qualcommu. Na rozdíl od starého modelu bude Snapdragon 695 podporovat verzi 5G mmWave i sub-6GHz, což by mělo pomoci zlepšit rychlost dat i na levnějších telefonech (které dosud měly tendenci přeskakovat podporu mmWave). Je zde také značné zvýšení výkonu: Qualcomm slibuje 15procentní zlepšení výkonu CPU a až o 30 procent rychlejší vykreslování grafiky ve srovnání s 690.

Specifický je svými vlastnostmi Snapdragon 680. Ten je vytvořen stejným 6nm výrobním procesem jako nová 695. Liší se však především tím, že nenabízí 5G připojení. Jedná se tedy o procesor určený pro specifické trhy zemí, kde zatím nezačalo zavádění nasazení nové generace sítí.

Očekává se, že všechny čtyři nové čipové platformy budou distribuovány do konce roku. Telefonů s nimi se tedy zřejmě dočkáme v prvním čtvrtletí roku 2022. Zájem o tyto novinky vyjádřili mobilní výrobci Honor, Motorola, Oppo, Vivo a Xiaomi.

Zdroj: theverge.com