Qualcomm představil Snapdragon 845

S blížícím se koncem roku začínají přicházet nové informace o produktech a technologiích, které si technologické společnosti připravily na příští rok. Nejzvědavější pohledů fanoušků mobilních telefonů se upírá ke společnosti Qualcomm s očekáváním nové řad jejích špičkových procesorů Snapdragon. A nyní se konečně dočkali, Snapdragon 835 je mrtev, ať žije Snapdragon 845. Tedy asi ne tak docela mrtev, protože se jistě ještě v řadě zařízení objeví, ale tempo bude příští rok v nejvyšší sféře mobilních telefonů diktovat jeho mladší sourozenec.

A co můžeme od Snapdragon 845 očekávat? Zatím moc příliš parametrů známo není. Výrobní technologie je stejně jako u jeho předchůdce založena na 10nm procesu. Součástí čipové sady bude nejnovější modem X20 LTE pro maximální rychlost připojení.

Další detaily se objeví v nejbližší době a budeme vás o nich informovat. Zatím Qualcomm poukázal na to, že si dal záležen na optimalizaci výkonu procesoru pro zpracování videa. Podle jeho slov a ukázek bude schopen zpracovávat 360° videa v kvalitě Hollywoodu. Díky tomu by měl posunout zážitky z mobilní virtuální reality. Optimalizovaná by měla být i spotřeba elektrické energie, která by přinesla delší životnost baterie.

Debut procesoru můžeme očekávat v některém z telefonů nejvyšší třídy z kraje příštího roku. Nejčastěji se v spekuluje o nové řadě vlajkových lodí Samsung Galaxy S9. Loni měl dokonce Samsung se společností Qualcomm uzavřenou smlouvu, že jeho telefony budou první na trhu s tímto procesorem. Samsung už vydal zprávu, že i letos si zarezervoval první sadu procesorů, takže zřejmě bude opět o krok před konkurencí.

Později se procesor objeví zřejmě i v noteboocích se systémem Windows 10. Nejdříve jej však můžeme očekávat u mobilních telefonů.

Zdroj: gizchina.com