Qualcomm, Tencent a Vivo budou spolupracovat na AI projektu pro mobilní hraní

Společnosti Qualcomm, Tencent a Vivo budou spolupracovat na AI iniciativě pro mobilní hraní s názvem Project Imagination. Partnerství bylo oznámeno během akce Qualcomm AI Day, která se konala v Šen-čenu.

Projekt má spotřebitelům přinést „chytřejší, efektivnější a atmosféričtější zážitky“ prostřednictvím umělé inteligence. Jinými slovy využít AI ke zlepšení hratelnosti. Základ   iniciativy tvoří nedávno vydaný smartphone pro náročné hráče vivo iQOO, který se kromě vysokého výkonu (používá čipset Snapdragon 855 a až 12 GB RAM) chlubí čtvrtou generací proprietárního AI enginu.

Další komponentou projektu je populární MOBA hra Tencentu Honor of Kings (ve světě známá pod názvem Arena of Valor), ve se které bude nová AI technologie Viva testovat. Na projektu se také budou podílet výzkumné AI laboratoře Tencentu v Šen-čenu a Seattlu.

Kromě toho hodlá Vivo vytvořit AI esportový tým nazvaný Supex, který plánuje vytrénovat na MOBA hrách, jako je zmíněný Honor of Kings, a který by se měl časem vyrovnat i nejlepším profesionálním lidským hráčům.

Projekt se také zaměřuje na vývojářskou stránku – chce zkoumat, jak lze umělou inteligenci využít ke zlepšení herního vývoje.

 

Zdroj: venturebeat.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.