Qualcomm vydává 3 nové procesory s podporou 4G a ukazuje, že tento standard není mrtvý

Pokud se v dnešní době mluví o datových sítích, skloňuje se pojem 5G. Není divu, jedná se o nový rozvíjející se standard, který ještě své možnosti naplno neukázal a je velmi pravděpodobné, že nás v následujících letech bude svými vlastnostmi udivovat. Jeho předchůdce, tedy sítě 4G, je však stále živý a oba standardy budou fungovat souběžně, přičemž i ten starší se dočká dalšího vývoje.

To potvrzuje včerejší oznámení společnosti Qualcomm o vydání hned tří nových procesorů, jež podporují tento standard. Nové čipy najdou své uplatnění ve středních a nižších třídách telefonů. Tyto procesory by měly přinést podporu standardů Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2, stejně jako pokročilé funkce umělé inteligence schopné vylepšovat fotografie.

Jeden z prvních telefonů, v němž se nový procesor z dílny Qualcommu objeví, bude novinka od Xiaomi. Zatím neznáme jeho přesný název, avšak víme, že bude využívat čip 720G, přičemž písmeno G v názvu odkazuje k tomu, že se bude jednat o procesor uzpůsobený primárně k hernímu výkonu. Jedná se o variantu procesoru 760G, který však podporuje i 5G konektivitu.

Telefony s čipem 720G by se měly dostávat na trh v průběhu prvního pololetí tohoto roku, na mobily s čipy Snapdragon 662 a 460 si budeme muset počkat do třetího čtvrtletí 2020.

Síť 5G se brzy stane v zemích jako je USA, Velká Británie, Japonsko nebo Korea běžným standardem, v některých oblastech však její zavádění doposud nezačalo a zavedení bude trvat několik let. A právě pro tyto případy by byla drahá 5G technologie v čipech zbytečná. V následujících letech proto budeme zřejmě svědky toho, jak se 5G a 4G vyvíjí vedle sebe.

Zdroj: cnet.com