Foto: Apple

Řada iPhone 14, které se dočkáme v roce 2022, už pravděpodobně nenabídne nejmenší verzi iPhone mini

Ačkoli letošní řada nových iPhonů bude představena až koncem roku, již nyní se vyrojila řada spekulací o tom, co si pro nás Apple připravil pro rok 2022. Ačkoli jde samozřejmě pouze o dohady, které nakonec nemusí být pravdivé, nutno říci, že některé informace pocházejí přímo od analytika společnosti Apple, Ming-Chi Kua, který se obvykle nemýlí. Ten prozradil některé zajímavé informace o řadě iPhone 14, která bude představena na konci roku 2022.

Zajímavé je například to, že se Apple zřejmě poučil z letošního neúspěchu telefonu iPhone 12 mini, který i přes velmi dobré recenze neměl mezi uživateli velký úspěch. V roce 2022 se jej tedy již nedočkáme. Co je ale zajímavé, že letos (tedy v rámci 13 řady) bude mini model ještě k mání.

Klasická sestava 4 modelů však zůstane i pro rok 2022. Půjde přitom o dvě zařízení s velikostí 6,1 palců a o dva větší modely s velikostí 6,7 palců. Modely Pro a Pro Max navíc pravděpodobně získají 48Mpx fotoaparát (oproti současným 12 Mpx). Tento senzor by měl nabídnout tzv. binning, tedy slučování čtyř sousedních pixelů do jednoho virtuálního. Výsledkem by měly být 12Mpx fotografie. Tato technologie přitom umožňuje výrazně snížit šum a celkově zlepšuje kvalitu snímků.

Ačkoli prozatím není jasné, zda 48Mpx fotoaparát získají i zbývající dva modely, zdá se, že všechny čtyři verze budou disponovat schopností natáčet 8K video. Už teď je tedy jasné, že se budeme mít skutečně na co těšit.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.