Foto: se svolením Google

Řada Pixel 8 prý nabídne rekordní sedmiletou softwarovou podporu

Nejnovější únik prozradil, že chystané telefony Pixel 8 a Pixel 8 Pro od společnosti Google by mohly být vybaveny sedmiletou softwarovou podporou. Kamila Wojciechowska, původní zdroj úniku, také zveřejnila americké ceny obou telefonů před jejich uvedením na trh 4. října. Cena Pixelu 8 Pro by údajně měla začínat na 899 dolarech, tedy stejně jako u modelu 7 Pro, zatímco cena Pixelu 8 by mohla začínat na 699 dolarech, což je o 100 dolarů více než počáteční cena Pixelu 7, která činí 599 dolarů.

Wojciechowska poznamenává, že není jasné, zda Google nabídne pro telefony sedm let hlavních aktualizací operačního systému Android, nebo zda se údaj týká pouze sedmi let bezpečnostních záplat. V každém případě jde o krok vpřed oproti loňským modelům Pixel 7 a 7 Pro, u kterých Google uvedl, že nabídne „pouze“ pětiletou podporu bezpečnostních záplat, včetně tří let hlavních aktualizací systému Android.

Sedmi lety podpory by se Google dokonce přiblížil délce podpory, kterou nabízí Fairphone, udržitelný výrobce smartphonů, který si na dlouhověkosti svých telefonů zakládá (nejnovější Fairphone 5 nabízí osm let bezpečnostních záplat).

Prodloužená doba softwarové podpory společnosti Google byla uvedena mezi překvapivě kompletním seznamem specifikací telefonů Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Oba modely budou poháněny novým procesorem Tensor G3 spárovaným s 8 GB RAM u Pixelu 8 a 12 GB u modelu 8 Pro. Pokud jde o úložiště, Pixel 8 bude údajně dodáván s možností výběru mezi 128 GB nebo 256 GB, zatímco Pixel 8 Pro by mohl mít až 512 GB (v USA dokonce 1 TB). Pixel 8 má údajně baterii s kapacitou 4575 mAh, která nabídne rychlé nabíjení až 27 W, zatímco baterie modelu 8 Pro je o něco větší (5050 mAh) a pochlubí se až 30 W rychlým nabíjením. Oba prý budou disponovat podporou bezdrátového nabíjení Qi a stupněm krytí IP68 proti prachu a vodě.

Na zadní straně Pixelu 8 najdeme dvojici fotoaparátů: 50megapixelový hlavní a 12megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát, zatímco 8 Pro nejspíš nabídne tři fotoaparáty: 50megapixelový hlavní, 48megapixelový ultraširokoúhlý a 48megapixelový teleobjektiv s až 30násobným zoomem. Součástí vylepšeného fotoaparátu by měl být i upgrade softwarových funkcí včetně AI funkcí.

Oficiálně budou oba telefony představeny 4. října, do té doby můžeme očekávat další úniky.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.