Foto: Pixabay

Řadu klíčových služeb od Microsoftu dnes postihl celosvětový výpadek

Od dnešního rána postihly tisíce uživatelů po celém světě potíže s výpadky některých služeb od Microsoftu, včetně Teams, Outlooku a Xbox Live. Problémy se dotkly i uživatelů v České republice.

Technologický gigant příčinu výpadku služeb vyšetřuje. Prozatím nejsou známy všechny podrobnosti, nicméně potíže se dotkly mnoha uživatelů v řadě zemí světa. Podle webu Downdetector, který výpadky zaznamenává, mělo problémy více než 3 900 uživatelů v Indii, více než 900 v Japonsku a pozadu nezůstala ani Velká Británie, Austrálie či Spojené arabské emiráty. Problémy byly hlášeny i z dalších zemí včetně Česka.

Uživatelé neměli přístup k mnoha službám včetně Microsoft Teams, Exchange Online, Outlook, SharePoint Online, OneDrive for Business, Microsoft Graph, PowerBi či Microsoft 365 Admin Center. Microsoft však připustil, že výpadek se nemusí omezovat pouze na tyto produkty, a je pravda, že více než tisíc uživatelů také nahlásilo problémy s přístupem ke službě Xbox Live.

Výpadek byl nepříjemný pro řadu institucí a firem. Kvůli výpadkům některých klíčových služeb totiž nebylo možné zasílat zprávy, plánovat schůzky či organizovat pracovní postupy.

Podle vyjádření Microsoftu na Twitteru výpadek zapříčinil „problém s konfigurací sítě“. Společnost již od rána pracuje na nápravě problémů, přičemž se snažila předejít další možným negativním dopadům.

Potíže však stále trvají, nicméně Microsoftu se podařilo zmírnit dopady na zákazníky a na úplné obnově všech služeb nadále pracuje. Aktuální informace můžete sledovat na twitterovém účtu níže.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.