Zdroj: pixabay.com

Raritní kopie hry Super Mário se stala nejdražší prodanou hrou v historii

Super Mario strhl další rekord a stal se nejdražší hrou historie. Respektive jedna konkrétní kopie hry Super Mario Bros. Jedná se o raritní cartrige se hrou vyrobenou v roce 1985 a během nedávné aukce se její cena vyšplhala na 114 000 dolarů. Cartrige se hrou byla samozřejmě zabalena v originálním obalu a její cenu zvyšoval mimo jiné i fakt, že byla téměř nehraná.

Zajímavé je, že kromě částky se na čele žebříčku nejdražších vydražených her vlastně nic nezměnilo, protože až doposud byl nejdražší hrou rovněž titul Super Mario Bros, jehož cena byla po dražbě 100 000 dolarů.

Piers Harding-Rolls, odborník na hry z výzkumné společnosti Amper Analysis uvedl, že neopotřebované hry (ideálně úplně nedotčené v původním balení) starší 20 let velmi rychle nabírají na ceně. Důvod je ten, že ti, kdo je hráli v době jejich vzniku jsou dnes v produktivním věku a rádi si koupí nostalgickou vzpomínku na mládí, a tím pádem vzniká a rozrůstá se trh sběratelů her.

Značka Super Mario patří k rodinnému stříbru společnosti Nintendo a k nejcennějším herním značkám vůbec. Dobrodružství instalatéra Maria, kterého někdy doprovází i bratr Luigi, se v různých formách objevil na všech platformách společnosti Nintendo. Tvůrcům se přitom obdivuhodně daří držet známé prvky tvořící herní jádro a zároveň hru dostatečně obměňovat a neustále ji držet na nejvyšší úrovni.

Zdroj: bbc.com