Razer Core V2 externí grafická karta, která nakopne váš notebook

Tenké přenosné notebooky jsou výborným pracovním nástrojem, mají však jednu nevýhodu, pokud jste hráči a chcete si na notebooku vychutnat nějakou z novějších počítačových her, musíte sáhnout hluboko do peněženky, abyste si pořídili notebook s dostatečně kvalitní grafickou kartou. I potom však může nastat problém s přehříváním, protože opravdu výkonná grafika potřebuje množství prostoru pro dostatečné chlazení, a to bohužel nedokáže přenosný počítač vždy poskytnout.

Alternativní možností je pořídit si Razer Core V2, externí grafickou kartu, která je zároveň i dokovací stanicí. První generace tohoto zařízení upadla do zapomnění poté, co si mnoho hráčů stěžovalo, že není kompatibilní s jejich systémem a port USB nedokáže přenést dostatečné množství dat. Druhý problém je už jednoduše vyřešen, Razer Core V2 používá rychlý konektor USB-C s přenosovou rychlostí 10 Gb/s. K tomu byl přidán speciální řídící modul Thunderbolt 3, který by měl komunikaci s PC urychlit.

Zařízení má podobnu malého stolního počítače, který má vlastní napájení i chlazení. Jeho vnitřní prostor je dostatečně velký, aby se do něj vešla většina grafických karet, které jsou momentálně k dispozici, a měly dostatek prostoru odvádění teplého vzduchu. Celé zařízení má kromě slotů na grafické karty také čtyři porty USB 3, ethernetový konektor a dokáže nabíjet váš notebook.

Zařízení podporuje většinu současných špičkových karet jak od Nvidie tak od AMD. Co se kompatibility notebooků týče, je třeba si pohlídat, aby notebook podporoval grafický standard Thunderbolt 3. Pro skutečné ujištění o kompatibilitě je nejlepší oslovit přímo výrobce notebooků. Razer Core V2 je již na trhu a jeho cena je 500 dolarů. Snad si povede lépe než jeho předchůdce a najde na trhu uplatnění.

Zdroj: Cnet.com