Foto: se svolením Razer

Razer představil druhou verzi futuristické ochranné masky proti covidu-19, umí zesílit hlas

Veletrh CES 2022 je v plném proudu a společnost Razer se v rámci něj pochlubila novou verzí masky Zephyr. Na minulém ročníku CES 2021 tato společnost pod označením Project Hazel představila první verzi masky, která měla mimo jiné disponovat také zesilovačem hlasu pomocí reproduktorů. Kvůli obavám z příliš vysoké hmotnosti a nutnosti větší baterie, však byla tato funkce nakonec zamítnuta.

Příjemným překvapením ale je to, že nová maska Zephyr Pro právě funkci zesílení hlasu obsahuje. Ačkoli vypadá prakticky stejně jako loňský model, má dvě mřížky reproduktorů, které lemují její spodní vyměnitelný filtr. Kromě toho si můžeme všimnout také nového tlačítka, jímž lze zapnout nebo vypnout zesílení hlasu. Razer uvádí, že nová funkce dokáže zesílit hlas až na sílu 60 decibelů na vzdálenost jednoho metru.

Společnosti Razer se přitom podařilo u Zephyru Pro udržet téměř stejnou hmotnost jako u Zephyru (tedy zhruba 206 gramů). Toho bylo dosaženo pomocí speciální výroby mřížek reproduktorů laserem. Také výdrž baterie by měla být podobná, pouze však v případě, že uživatel bude funkci zesílení hlasu vždy po ukončení konverzace vypínat.

Nová maska Zephyr Pro bude stát 149,99 dolarů (oproti původnímu modelu za 99,99 dolarů) a na trh by měla být uvedena v průběhu letošního roku. Razer také slibuje výhodný balíček, který bude obsahovat masku Zephyr Pro a filtry třídy N95 na 99 dní za 199,99 dolarů. Maska totiž využívá celkem tři filtry třídy N95, z nichž každý vydrží až tři dny.

Přestože přidání reproduktorů můžeme vnímat jako správný krok vpřed, přesto vzniká i prostor pro zklamání. Razer sice dosáhl něčeho, co v minulém roce považoval za nemožné, ale kromě nové funkce model Pro nenabízí žádné jiné vylepšení, což je trochu škoda.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.