Zdroj: razer.com

Razer představil herní ovladač schopný proměnit telefon v zařízení podobné konzoli Nintendo Switch

Mobilní telefony dnešní doby se mohou díky svému výkonu lehce proměnit v herní zařízení. Problém však může být při ovládání složitějších a sofistikovanějších her, kdy prsty ovládající virtuální tlačítka překáží hráčům ve výhledu na hru samotnou. Tento problém částečně vyřešila nedávná podpora ovladačů Xbox One a DualShock 4 pro telefony s operačním systémem Android 10 a iOS 13. Tento způsob hraní ale neumožňuje hraní s telefonem v rukou, což může být v některých případech nepohodlné.

S vlastním zajímavým řešením přišla společnost Razer, která ve spolupráci s Gamevice vyvinula ovladač Kishi. Jedná se o dvojici ovladačů kombinující tlačítka a analogové páčky, které promění telefon v zařízení podobné konzoli Nintendo Switch.

Zařízení podporuje telefony značky Razer, Google Pixel 2, Samsung Galaxy S8 a vyšší a další. Podmínkou je mít operační systém Android 8 Oreo a vyšší, port USB-C zarovnaný na osu telefonu a rozměry nepřesahující 78,1 x 163,7 x 8,8 mm. V létě by se měla objevit také varianta ovladače pro telefony iPhone.

Cenovka 80 dolarů není zrovna malá, ale Razer za ni slibuje pravý herní komfort. Díky komunikaci skrz USB-C není nutné zařízení s telefonem nijak párovat a při komunikaci obou zařízení se výrazně snížila míra latence. Kabelem jsou propojeny i obě části ovladače. Upínací režim garantuje, že obě části ovladače budou na telefonu pevně držet. Zároveň jsou polstrované, díky čemuž telefonu neublíží a nepoškrábou jej.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.