Foto: se svolením Razer

Razer představil první IEM sluchátka určená pro hráče a streamery

Sluchátka pro in-ear monitoring (IEM) jsou obvykle určena hudebníkům a zvukovým inženýrům, kteří chtějí blokovat okolní svět, ale Razer sází na to, že dokáže rozšířit okruh uživatelů. Svá první takováto sluchátka Moray představil také pro hráče a streamery. Společnost tvrdí, že její kabelová sluchátka s dvěma měniči a certifikací THX poskytují čisté výšky a hluboké basy s pasivní redukcí šumu až -36 dB.

Stejný důraz je ale podle Razeru kladen i na pohodlí, to zajišťuje ergonomický design a díky opleteným kabelům by nemělo docházet k uzlování. Uživatelé by měli být schopni hrát nebo streamovat celý den, přičemž rušivé vlivy budou omezeny na minimum. K dispozici jsou tři různé varianty nástavců do uší (každá se třemi různými velikostmi).

Na koncerty nebo produkci hudby se ale příliš nehodí. Sluchátka totiž nedisponují žádným vestavěným mikrofonem, takže pro streamování budete potřebovat vlastní speciální mikrofon. O to však nutně nejde. Sluchátka IEM ze své podstaty nezatěžují hlavu (ani nezakrývají uši) jako běžná sluchátka a měla by sedět spolehlivěji než typická špuntová sluchátka.

Sluchátka Moray lze již nyní zakoupit na oficiálních stránkách společnosti Razer a u vybraných prodejců (v České republice prozatím nikoli) za 130 dolarů. Za tuto cenu zjevně nemají konkurovat IEM vyšší třídy od společností jako Audio Technica, Sennheiser nebo Shure. Mnohé z nich mají tři a více měničů a některé obsahují speciální bezdrátové sady, odpojitelné kabely nebo další luxusní prvky.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.