Foto: se svolením Razer

Razer představil svoji nejlehčí herní myš, váží pouhých 49 gramů

Společnost Razer se pochlubila novým kouskem hardwaru a představila svou nejlehčí herní myš v historii. Novinka se jmenuje Viper Mini Signature Edition a váží pouhých 49 g, což znamená, že je o 16 % lehčí než model Viper V2 Pro a jednoznačně patří mezi nejlehčí myši na trhu.

Jak Razer této extrémně nízké hmotnosti dosáhl? Myš využívá exoskelet z hořčíkové slitiny s polodutým vnitřkem. „Chtěli jsme překonat tradiční voštinovou konstrukci, a to vyžadovalo materiál s vynikajícím poměrem pevnosti a hmotnosti,“ prozradil Charlie Bolton, vedoucí průmyslového designu společnosti Razer. „Po posouzení plastů, uhlíkových vláken, a dokonce i titanu jsme nakonec zvolili hořčíkovou slitinu pro její výjimečné vlastnosti.“

Razer uvedl, že nová myš využívá nejrychlejší bezdrátovou technologii této společnosti a obecně patří mezi nejvýkonnější bezdrátové myši. Obsahuje optický snímač Razer Focus Pro 30K, optické spínače Gen-3 a bezdrátovou technologii HyperPolling s frekvencí dotazování až 4 000 Hz. Kromě toho společnost sdělila, že baterie myši vydrží až 60 hodin a plně se nabije přes USB-C za méně než 90 minut. Součástí balení je také USB klíč.

Pokud vás novinka zaujala, k dispozici bude exkluzivně na webových stránkách společnosti Razer od 11. února, a to za cenu 280 dolarů (v přepočtu tedy asi 6 tisíc korun).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.