Realistický simulátor má naučit učitele, jak zvládat útok ve škole

Americká armáda ve spolupráci s ministerstvem vnitřní bezpečnosti navrhuje simulátor přepadení školy. Tři hráči se v něm ujmou role učitele, který se snaží ochránit jak sám sebe, tak své žáky, policejního důstojníka, jenž se snaží zastavit útočníka, a také útočníka samotného, kterého představuje podle výběru dospělý nebo dítě. Ačkoli popis může znít krutě a cynicky, simulace je navržená tak, aby učitelům a dalším školním pracovníkům pomohla s co největším klidem řešit krizovou situaci.

Projekt je založen na víceúčelovém simulátoru Homeland Security nazvaném Enhanced Dynamic Geo-Social Enviroment (EDGE). Do hry postupně přibude několik různých scénářů, nyní je připravený první z nich, který byl vyvíjen v loňském roce. Učitelé budou mít za úkol ochránit virtuální děti, kterým budou moci dávat jednoduché příkazy typu „následujte mě“ nebo „schovejte se“. Děti ne vždy budou poslouchat a objeví se u nich i záchvaty paniky. Učitel také bude muset odhadnout, odkud výstřely přichází a jak jsou blízko, a podle toho postupovat. Mohou také využívat prostředí a zablokovat například dveře. Protože učitelé nemají na rozdíl od útočníků zbraně, musí se naučit využívat jinou výhodu, a tou je znalost prostředí.

Dvě další osoby jsou do hry přidány z důvodu větší realističnosti. Žádná AI nedokáže nasimulovat kroky útočníka tak jako profesionál. Bránit se před jeho útoky bude pro učitele těžší, ale pomůže mu to lépe se připravit na možnou realitu.

Projekt zatím není realizován pomocí virtuální reality, ale formou klasické počítačové hry. Podle tiskové zprávy vydané ministerstvem vnitřní bezpečnosti využívá Unreal Gaming Engine, na němž jsou založeny tituly jako BioShock nebo Batman: Arkham City.

Vývoj tohoto simulátoru kritizovali někteří odborníci, podle kterých ministerstvo vnitřní bezpečnosti raději dává množství prostředků do vývoje této aplikace, místo toho, aby je vložilo do mechanismů, které jsou schopné útokům zabránit, a ne na ně pouze reagovat.

Zdroj: rollingstone.com .dhs.gov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.