Foto: se svolením Realme

Realme představilo svůj „papírový“ telefon, jedná se o špičkové zařízení, které se snaží o udržitelnost

Tematika udržitelnosti je všudypřítomná, nicméně je zajímavé, že se prozatím příliš nedotkla mobilního průmyslu. Výjimkou byl dosud jediný výrobce – Fairphone. Nyní ale už není sám. Přidala se i společnost Realme, která oznámila, že její chystaná vlajková loď GT 2 Pro je vyrobena z ekologických materiálů. Konkrétně zadní kryt telefonu je zhotoven z biopolymeru (pravděpodobně vůbec poprvé v mobilním průmyslu).

Další zajímavostí tohoto modelu je design. Realme totiž ve spolupráci se známým designérem Naoto Fukasawou navrhl jedinečný vzhled, který velmi věrně připomíná texturu papíru (dostal proto název Paper Tech Master Design).

Nejde přitom o náhodu – speciální biopolymerní materiál, který byl pro výrobu zadního krytu použit, je totiž skutečně vyroben zejména z papírové buničiny. Jeho ekologičnost dokládá certifikace ISCC.

Kromě zadního krytu se telefon Realme GT 2 Pro může pochlubit celkově mnohem menším množstvím plastových dílů než jeho předchůdci – z původních 21,7 % bylo množství plastu sníženo na neuvěřitelných 0,3 %.

Neurazí ani specifikace. Zařízení bude poháněno nejnovějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. A GT 2 Pro je také prvním smartphonem na světě s ultraširokoúhlým fotoaparátem s úhlem záběru 150 stupňů. Za zmínku stojí také vylepšené funkce rádia (konkrétně jde o funkci přepínání ultraširokopásmových antén s možností vybrat nejlepší signál). Revolučních změn se dočkalo také NFC.

Telefon Realme GT 2 Pro bude uveden na trh 4. ledna 2022 v Číně. Mluvčí Realme nicméně prozradil, že se dostane i na světové trhy. Termíny však prozatím nebyly zveřejněny.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.