Foto: se svolením Realme

Realme se na veletrhu MWC 2022 pochlubilo nejrychlejší 150W nabíjecí technologií na světě

Dnešním dnem začal veletrh MWC 2022. Jednou z dosud nejzajímavějších novinek, které byly představeny, je bezesporu nejrychlejší technologie nabíjení na světě, kterou se pochlubila společnost Realme. Společnost uvedla, že její 150W rychlonabíjení dokáže nabít smartphony z nuly na padesát 50 procent za pouhých 5 minut, a to aniž by došlo k možným nežádoucím důsledkům (mezi něž patří zejména zhoršení funkčnosti a bezpečnosti baterie).

Rychlé nabíjení je přitom jedním z nejrychleji se rozvíjejících parametrů současných smartphonů. U řady modelů tak stačí zařízení nabíjet několik minut, přičemž tak získáte hodiny výdrže baterie. Je tedy jasné, že jde o velmi praktickou funkci. Není proto divu, že Realme se rozhodlo jít ještě o krok dál a své telefony vybavit superrychlým nabíjením 150W UltraDart Charge (UDCA).

Takto rychlé nabíjení je podle Realme novým technologickým průlomem značky. Společnost uvedla, že UDCA dokáže poskytovat výkon mezi 100 W a 200 W a po celou dobu zajišťuje bezpečnost baterie. Nová technologie zahrnuje zvýšení nabíjecího proudu a také speciální modul pro kontrolu zahřívání, který udržuje teplotu baterie pod 43 stupni Celsia. „Uživatelé tak mohou trávit dlouhou dobu hraním her nebo sledováním videí bez potenciálního ohrožení bezpečnosti,“ dodal Realme. Nová technologie by podle všeho neměla zhoršovat stav baterie. Realme tvrdí, že baterie si udrží 80% kapacitu při více než 1 000 kompletních nabíjecích cyklech.

Společnost také uvedla, že tato supervýkonná nabíjecí technologie bude mít premiéru v připravovaném modelu Realme GT3 Neo. Další podrobnosti o jeho dostupnosti nebo uvedení na trh však prozatím neprozradila.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.