Foto: se svolením Huawei

Recenze: Huawei Band 7 – Fitness náramek, který se vyplatí

7.7

Design a zpracování

7.5/10

Poměr cena/výkon

8.5/10

Výbava

7.0/10

Plusy

  • Poměr cena/výkon
  • Design
  • Sportovní využití
  • Zdravotní statistiky
  • Monitoring spánku

Mínusy

  • Absence GPS
  • Absence NFC
  • Některé ciferníky zpoplatněné

Nedávno jsme se testovali wearables od Garminu, konkrétně šlo o fitness náramek Garmin vívosmart 5. Dnes se podíváme na konkurenta od Huawei-Band 7, navazující na předchozí model Band 6. Prodej náramku začal v letošním květnu a v českém prostředí prozatím neexistuje mnoho článků, které by zájemcům přístroj více přiblížily. V této recenzi vám tedy povíme, co od novinky můžete čekat, zda se podle nás koupě vyplatí nebo jak si náramek vede v porovnání s jinými fitness trackery. Teď ale k ceně, momentálně jej na českých e-shopech zakoupíte již od 1 267 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete níže pod tlačítkem). Nové zařízení od Huawei zakoupíte v barvách Wild Green, Obsidian Black a Nebula Pink.

Design, displej a zpracování

V balení kromě zařízení naleznete jen uživatelskou příručku a nabíjecí kabel. Huawei Band 7 svým designem připomíná spíše chytré hodinky než klasickou „pilulku“ v podobě fitness trackeru. Řemínky jsou vyměnitelné, takže pokud vás některá barevná varianta omrzí, jednoduše si zakoupíte novou. Sportovní pásky jsou prodyšné, snadno se obepínají a na zápěstí vás nebudou nikterak obtěžovat.

Zařízení je pochopitelně zhotovené z plastu a disponuje voděodolností 5 ATM, díky čemuž se nemusíte obávat deště ani plavání při hladině. Potápění nebo plavání při větších vlnách se raději vyvarujte.

Band 7 obdržel 1,47palcový AMOLED dotykový displej s kvalitním 2,5D zakřiveným sklem, panel tedy zůstává stejný jako u předchozí generace. Na výběr máte více jak ze 4000 ciferníků, ovšem počítejte s tím, že některé jsou zpoplatněné. Nechybí však pro spoustu lidí velmi podstatná funkce Always On, která vám zobrazí nejdůležitější informace. Zalíbily se nám velmi úzké rámečky, které dávají více prostoru pro obrazovku.

Proti předchozímu modelu se zařízení ztenčilo o 1,41 mm a ubralo na hmotnosti o 2 g. To se sice nemusí zdát jako příliš, ale na ruce to znát už je. Celkové rozměry a hmotnost činí 44,34 × 26 × 9,99 mm a 16 g.

Ergonomie a výdrž baterie

Ačkoli osobně preferujeme chytré hodinky, je pravda, že jejich obrovská slabina tkví ve výdrži baterie. Fitness náramky si v této kategorii vedou podstatně lépe a ani Huawei zde není výjimkou. Můžete se těšit přibližně až na dvoutýdenní výdrž při běžném využití a až na desetidenní výdrž při intenzivním používání. Dále musíme pochválit rychlonabíjení, které za pouhých pět minut náramku dodá energii na dva dny. Je škoda, že zařízení nepodporuje bezdrátové nabíjení a také nás zamrzelo, že balení neobsahuje nabíjecí adaptér. Pro co nejlepší životnost baterie doporučujeme zakoupit oficiální nabíječku od společnosti Huawei.

Výše jsme již zmiňovali, že je zařízení o něco lehčí a tenčí. Náramek se na zápěstí snadno přichytí a jeho nošení vás nebude nikterak obtěžovat. Komfort při nošení oceníte i v případě monitorování spánku, jelikož se nemusíte bát pocitu tíhy ani nepohodlí. Za to zařízení dostává velké plus.

Zdravotní a sportovní využití

V chytrém náramku máte k dispozici celkem 96 cvičebních režimů, například běh, jízda na kole, plavání, skákání přes švihadlo, kolečkové brusle yoga a mnoho dalšího. Zařízení dosahuje velmi vysoké přesnosti monitorování srdeční frekvence při cvičení. Můžete se těšit na sledování všech důležitých metrik-například index běžeckých schopností, VO2Max, doba regenerace a efekt tréninku, veškeré údaje jsou založené na podrobných datech.

Mimo sportovní statistiky nechybí ani sledování zdraví-spánek, monitorování kyslíku v krvi, monitorování tlaku, ženského cyklu a zdraví srdce. V případě spánku je zde přítomna technologie HUAWEI TruSleep 2.0, která funguje základě infračerveného světla. Monitoring spánku se skutečně povedl, lze očekávat statistiky fází spánku, monitorování srdeční frekvence, monitorování dýchání ve spánku a hodnocení celkové kvality spánku. HUAWEI Band 7 nepřetržitě sleduje srdeční tep, stres a zároveň obsahuje i dechová cvičení, která vám pomohou se zklidnit. Funkce Healthy Living vám připomíná užívat léky a nezapomínat na pitný režim. Největším zklamáním je absence GPS, což je ale problémem většiny fitness náramků.

 

Konektivita a další využití

Huawei Band 7 se připojuje přes Bluetooth 5.0 a 2,4 GHz Wi-Fi, bohužel schází podpora NFC plateb. Náramek spárujete s androidovým i iOS zařízením, avšak za předpokladu, že disponujete zařízením s Androidem 6.0 a vyšším či iOS 9.0 a vyšším. V zařízení naleznete funkci Find My Phone, předpověď počasí, ovládání hudby a neschází ani upozornění na notifikace. Dále skrze náramek lze přijmout hovor, odeslat rychlou odpověď na zprávu či dálkově ovládat fotoaparát na telefonu. V aplikaci Huawei Sports Health naleznete veškeré statistiky a výsledky měření.

 

Závěr

Celkový výkon náramku Huawei Band 7 je vzhledem k ceně vynikající, sportovní i zdravotní statistiky předčily naše očekávání. Mrzí nás jen absence GPS, ale rozumíme, že tomuto problému čelí většina fitness náramků. Pokud sháníte všestranné ale zároveň i levné zařízení, které vám pomůže se zdravějším životním stylem, neuděláte chybu, když si přístroj od Huawei pořídíte. Další možnou volbou by pak mohl být i fitness tracker Xiaomi Smart Band 7, který je na tom výkonnostně i cenově dost podobně. Zde se tedy rozhodněte spíše dle vlastních preferencí, jaký přístroj či značka je vám více sympatická. Pokud chcete z produktů wearables vytřískat co nejvíce, doporučujeme zvážit koupi chytrých hodinek, které vám nabídnou o mnoho více jak v oblasti monitorování zdraví a sportovních aktivit, tak i co se týče dalšího využití. Počítejte ale s tím, že investice bude už vyšší a také se budete muset spokojit s podstatně nižší výdrží baterie. Někomu navíc hodinky nemusí být při spánku či při fyzické aktivitě pohodlné. Vyšší komfort by tedy mohl být dalším důvodem, proč si zakoupit právě fitness náramek.