Foto: se svolením Huawei

Recenze: Huawei Watch Fit 2 – Top chytré hodinky v nižší cenové třídě

8.5

Design a zpracování

8.5/10

Baterie

9.0/10

Funkce

8.0/10

Plusy

  • Kvalitní displej
  • Výdrž baterie
  • Poměr cena/výkon
  • Možnost volání

Mínusy

  • Zatím bez NFC
  • 100% kompatibilita pouze s Huawei telefony

Dnes se podíváme na kloub chytrým hodinkám Huawei Watch Fit 2, které byly uvedeny na trh v červenci letošního roku spolu s dalšími chytrými hodinkami Watch GT 3 Pro. Narozdíl od prémiovějších GT 3 Pro se Watch Fit 2 snaží být cenově dostupnějším fitness trackerem, vhodnějším pro méně náročné uživatele. Kromě zaměření na fitness se zařízení snaží zaujmout i stylovým designem a třemi variacemi dostupných řemínků, čímž se odlišuje od své předchozí generace. Hodinky se samozřejmě dočkaly upgradu nejen v oblasti estetiky, o tom si však povíme více až v následujících odstavcích. Nejlevnější verzi zařízení momentálně zakoupíte již od 2599 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete pod tlačítkem níže). Cena hodinek zní velmi přitažlivě, hodí se však Watch Fit 2 zrovna pro vás? 

 

Obsah balení, design a zpracování

V balení kromě samotného zařízení naleznete i dobíjecí kabel, manuály a příslušný řemínek na základě vámi zvolené verze. Varianta Active zcela pochopitelně míří na sportovní jedince (plastové pouzdro a silikonový řemínek). Pro elegantnější vzhled je k dostání i verze Classic (hliníkové tělo a kožený pásek) či exkluzivní a nejdražší Elegant (hliníkové tělo a popruh z chirurgické oceli, jenž se upevňuje magnetem namísto klasické spony). Všechny verze disponují stejnými vnitřními komponenty a funkcemi.

Pouzdro hodinek zaujímá rozměry 46 x 33,5 x 10,8 mm a váží příjemných 30 g. Samotný design hodinek se příliš nezměnil proti předchozí generaci. Je jednouchý, i tak však nepostrádá styl. Jedná se o klasické obdélníkové tělo se zaoblenými rohy a jediným bočním tlačítkem. Jedna změna se zde přeci jen odehrála, a to v oblasti displeje. Můžete se těšit na větší obrazovku s ostřejším a barevnějším panelem, o kterém se dozvíte více v následující kapitole.

Nakonec musíme pochválit široký výběr barev a stylů řemínků. Věříme, že si zde vybere opravdu každý, ať má jakýkoliv vkus. Zařízení též disponuje zvýšenou odolností 5 ATM.

Displej a výdrž baterie

Jak jsme již zmínili, v oblasti obrazovky došlo k velkému vylepšení – a tím je 1,74palcový AMOLED panel. V porovnání s první generací tedy jde o 18% nárůst obrazovky. Díky novému rozlišení 336 x 480 pixelů je displej ostřejší, detailnější i citlivější. Bohužel neznáme údaj o maximálním jasu, nicméně vás můžeme ujistit, že zcela postačí na kontrolu vašich naměřených metrik i na přímém sluníčku.

Jestliže zařízení v něčem vyniká před konkurencí od Applu, Samsungu a dalších, je to jednoznačně výdrž baterie. Výrobce tvrdí, že na jedno nabití získáte 7–10 dní energie, což můžeme potvrdit. Ale samozřejmě dost záleží na tom, jak moc jste aktivní. Pakliže například cvičíte na denní bázi, s nejvyšší pravděpodobností budete muset sáhnout po nabíječce o něco dříve. I tak je ale výdrž velmi působivá a Huawei tedy dostává palec nahoru. V balení nenaleznete síťový adaptér, pouze kabel USB-A, jenž se k hodinkám připíná trochu problémově. Nabíjení probíhá maximálně přes 22,5 W, přičemž z nuly na sto procent se dostanete přibližně za hodinku.

Zdravotní a sportovní funkce

Očekávat lze samozřejmě všechny základní funkce, které byste čekali od běžného wearables. Mezi ty patří například krokoměr, počítání spálených kalorií, monitoring stresu (vyhodnocuje dle vašeho vlastního algoritmu) a srdečního tepu… Nově se však dočkáte i pokročilejších funkcí (automatické sledování SpO2 a záznam menstruačního cyklu).

Huawei upgradoval snímač srdečního tepu z TruSeen 4.0 na TruSeen 5.0, což lze považovat za velmi slušný upgrade, minimálně v této cenové relaci. Také máte na výběr z 97 cvičících režimů, každý si tedy přijde na své. Díky přidanému reproduktoru se můžete těšit i „osobního trenéra“, který může pomoci s tréninkovými plány pro běžce, především pak pro začátečníky. Musíme pochválit celkovou přesnost senzorů, která nás skutečně překvapila.

https://consumer.huawei.com/content/dam/huawei-cbg-site/common/mkt/pdp/wearables/watch-fit2/images/healthy-living/huawei-watch-fit-2-healthy-living-management@2x.webp
Foto: se svolením Huawei

Systém a výkon

Huawei Watch Fit 2 běží na HarmonyOS 2.1. Prostředí je zcela totožné s tím, jak ho známe již od ostatních Huawei hodinek, tentokrát se tedy nebudeme rozepisovat. Systém však funguje velmi svižně a je uživatelsky přívětivý. Hodinky jsou kompatibilní se všemi operačními systémy, nicméně stoprocentní kompatibility dosáhnete pouze s telefony od Huawei. Na jiných zařízení se bohužel nedočkáte těchto funkcí – hlasový asistent AI, vzdálená spoušť fotoaparátu a sdílení OneHop.

I tak ale budete moc s hodinkami volat prostřednictvím Bluetooth, ovládat hudbu či si prohlížet notifikace, na které můžete rovněž odpovídat formou přednastavených rychlých odpovědí, které si sami předpřipravíte. Také se lze těšit na velké interní úložiště o 23 GB, které skvěle poslouží k úchově podcastů a hudby. Je škoda, že do hodinek nelze nainstalovat například Spotify, musíte si tedy audio stáhnout pouze přímo. Co se týče podpory NFC plateb, nabízí se u verze Classic a Elegant (nikoli u Active). Zatím tuto možnost však výrobce nespustil.

Závěr 

Huawei Watch Fit 2 nejen skvěle vypadají, ale z pohledu ceny jsou to opravdu efektivní hodinky, které těžko hledají konkurenta (s ohledem na poměr cena/výkon). Přestože najdete zařízení, které nabídne detailnější zdravotní i sportovní statistiky, lze hodinky i tak považovat za velmi kvalitní wearables. Potěší i v oblasti chytrých funkcí, avšak u Active verze s výjimkou absence NFC plateb. Vcelku bychom hodinky doporučili především majitelům mobilních telefonů Huawei, jelikož pouze s nimi jsou 100% kompatibilní a můžete je tak využít zcela naplno. Dále bychom je doporučili spíše začátečníkům či rekreantům, kteří nevyžadují velmi široké spektrum sportovních a zdravotních metrik.