Foto: se svolením LAMAX

Recenze LAMAX BCool

7.5

Design a zpracování

7.5/10

Funkce

7.0/10

Výdrž baterie a cena

8.0/10

Plusy

  • Design
  • Ergonomie
  • Sportovní a zdravotní zaměření

Mínusy

  • Absence bezpečnostních funkcí
  • Absence GPS

Videorecenze

Obsah balení 

Druhým zástupcem našeho srovnávacího testu jsou hodinky LAMAX BCool, které nyní seženete již od 948 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete níže pod tlačítkem). V rámci obsahu balení získáte kromě samotného zařízení i druhý náhradní řemínek, magnetický dobíjecí kabel a manuál. 

 

Design a zpracování 

Hmotnost zařízení činí 34 g, rozměry poté 36,5 mm x 40,9 mm x 11 mm. Hodinky se můžou pochlubit hranatým ciferníkem se zaoblenými hranami s 2,5D krycím sklíčkem o úhlopříčce 1,3 palce. Displej s rozlišením 240 × 240 px se postará o jemnost a nemá problém s čitelností ani na přímém slunci. V menu na vás čeká široký výběr designových ciferníků, takže hodinky vaši ratolest jen tak neomrzí. V balení obdržíte řemínky dva, a to jeden jednobarevný a druhý dvoubarevný. Jsou vyrobené ze silikonu, zatímco pouzdro je z plastu. Zpracování je uzpůsobené tak, aby ani při sportu hodinky dětem z rukou nepadaly. Vzhledem k tomu, že zařízení získalo certifikaci IP68, může si jít dítě s hodinkami  bez obav i zaplavat.

Ovládání

Ovládání hodinek je zcela intuitivní. Lze je ovládat pohybem zápěstí, dotykem a dále také pomocí tlačítka umístěného na pravé straně zařízení. Právě stisknutím tlačítka se dostanete do hlavního menu. Otočením zápěstí aktivujete displej. Toto nastavení však samozřejmě můžete vypnout či naopak zapnout v mobilní aplikaci. Pro sledování statistik je zde zmiňovaná aplikace HitFit Pro podporující Android i iOS. Hodinky spárujete s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a novější a iOS ve verzi 10 a novější.

Hodinky i příslušná aplikace jsou přednastavené v českém jazyce, nicméně lze nastavit i jazyk jiný.

Funkce

Z hodinkových funkcí zde najdete čas, datum, počasí, budík, stopky a časovač.  

Ze zdravotních funkcí zde najdeme například monitorování tepové frekvence, které je zaznamenáváno průběžně. Lze také využít i manuálního měření. Dále se můžete těšit na monitorování pohybové aktivity, které automaticky zaznamenává ušlou vzdálenost, dobu strávenou pohybem a spálené kalorie. Monitorování spánku automaticky rozpozná jeho začátek a konec. Všechny naměřené údaje pak můžete sledovat v aplikaci. V nastavení si také můžete zapnout výzvu k aktivitě. Po určité době sezení (vámi nastavené) vás zařízení vyzve k tomu, abyste se hýbali. Lze si nastavit i upozornění na pitný režim. Příjemným zpestřením je i možnost dechového cvičení

Přes hodinky také lze dálkově ovládat hudbu, vyhledávat telefon či dálkově ovládat fotoaparát telefonu. Samozřejmě nechybí ani notifikace z aplikací a oznámení o hovorech a SMS. Nesmíme opomenout ani režim nerušit. Děti si také mohou zkrátit chvíli prostřednictvím vzdělávacích her, najdete zde: 2048, Puzzle, Matematické příklady a Házení na koš.

Baterie

Baterie o kapacitě 160 mAh postačí přibližně na týden nepřetržitého provozu, což je již vcelku slušná výdrž. Nabíjení probíhá prostřednictvím magnetického dobíjecího kabelu, přičemž plné nabití trvá cca 2 hodiny.

Závěr

Hodinky směřují především ke sportovnímu a zdravotnímu využití a za tuto cenu nabízí poměrně hodně. Vyzdvihnout bychom chtěli především monitorování tepové frekvence, které u žádného jiného zástupce redakčního testu přítomné nebylo. Díky intuitivnímu ovládání, povedenému designu a velkému displeji budou děti ze zařízení jistě nadšené. Bohužel hodinky nedisponují žádnými bezpečnostními funkcemi, ani s nimi nelze volat, nicméně i tak je můžeme vřele doporučit, jelikož rozhodně mají co nabídnout.