Foto: se svolením LAMAX

Recenze LAMAX WCall

7.7

Design a zpracování

7.5/10

Funkce

7.5/10

Výdrž baterie a cena

8.0/10

Plusy

  • S hodinkami lze volat
  • Nízká cena
  • Intuitivní ovládání

Mínusy

  • Poměrně robustní
  • Absence GPS
  • Absence zdravotních funkcí

Obsah balení 

Prvním zástupcem našeho srovnávacího testu jsou hodinky LAMAX WCall, které nyní seženete již od 975 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete níže pod tlačítkem). V rámci obsahu balení získáte kromě hodinek i nabíjecí kabel s magnetickým konektorem do USB, SIM kartu a nástroj pro její vložení a manuál.

Design a zpracování 

Hodinky disponují rozměry 227 x 43 x 14 mm a váží 45 g, tuto váhu děti tedy na svých rukou již pocítí. Zařízení padne dětem s obvodem zápěstí 115 mm – 185 mm. Na trhu jsou k dostání dvě barevné varianty, a to růžová a modrá. Ačkoli je celkový design vcelku pěkný, hodinky by mohly být i tenčí, přeci jen na dětské ruce působí trochu robustně. Jsou vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů (převážně z plastu) a disponují certifikovanou odolností IP65, díky které tedy nebudou mít problém s deštěm ani s tryskajícím vodou při mytí rukou. Dotykovou obrazovku pokrývá 1,44” 128x128px TFT LCD displej. 

Ovládání

Hodinky se ovládají převážně prostřednictvím dotykového displeje, ale také prostřednictvím bočního tlačítka, které slouží k jejich probuzení. Zařízení jinak využívá jednoduchých gest formou přejetí prstem nahoru, dolů a do stran. Pakliže jej budete chtít vypnout, učiníte tak skrze volbu v menu nastavení.

Hodinky jsou přednastavené v češtiny, ale v případě, že máte například bilingvní dítě, lze si nastavit i jiné jazyky, konkrétně angličtinu, němčinu, slovenštinu, polštinu, maďarštinu, slovenštinu a chorvatštinu.

Funkce

Hodinky disponují 0,08 MPx přední kamerou, která umožňuje pořizování videí a fotografií. Dále v menu najdete i 8 edukativních her. Můžete se těšit i na audio přehrávač, záznamník, kalkulačku, budík a další hodinkové funkce. Audio přehrávač vám přehraje 21 písniček, které si do zařízení nejdříve musíte nahrát. Vnitřní paměť zařízení činí 512 MB

Vzhledem k tomu, že přes hodinky lze volat, můžete děti prostřednictvím hovorů kontrolovat, aniž by disponovaly mobilním telefonem. Přes hodinky také lze přijímat SMS, ale nelze je odesílat. Pro všechny případy je zde přítomen i tichý režim, který zajistí, že dítěti hodinky nezazvoní například při výuce či na zájmovém kroužku. Bohužel nelze nastavit pouze vibrace. V hodinkách si můžete vytvořit telefonní seznam až o 10 kontaktech. Pro případ nouze je zde funkce SOS volání, po dlouhém stisku bočního tlačítka hodinky samostatně vytočí nouzový kontakt. Pakliže osoba hovor nepřijímá, automaticky se vytočí další kontakt ze seznamu.

Baterie 

Zařízení disponuje baterií o kapacitě 400 mAh, což odpovídá zhruba týdenní výdrži, přičemž samozřejmě záleží na intenzitě používání. V porovnání s chytrým telefonem, jenž vydrží maximálně tři dny, je to velmi slušná výdrž. Nabíjení probíhá prostřednictvím magnetického konektoru, který připojíte k hodinkám, a trvá zhruba 2 hodiny.

Závěr

Hodinky slouží primárně k volání a tento účel naprosto splňují. Je skvělé, že děti tak nepotřebují chytrý telefon, ale mohou k telefonování s rodiči využívat pouze hodinek za pár stovek. Vyzdvihnout musíme i funkci SOS volání, díky které dítě v nouzové situaci snadno vytočí přednastavený kontakt. V rámci obsahu balení byste navíc měli obdržet i nano SIM kartu s přiděleným telefonním číslem. Najdete zde i jiné využití, například v podobě her či fotoaparátu, ale zdravotní či sportovní využití zde bohužel chybí. Za tuto cenu však hodinky můžeme vřele doporučit.