Foto: Redakce

Recenze: Samsung Galaxy Buds Pro – další krok na cestě správným směrem

Samsung Galaxy Buds Pro

0.00
8.7

Zvuk

9.0/10

Výdrž na baterii

8.0/10

Funkce

9.0/10

Plusy

  • ANC
  • Kvalita zvuku
  • Design
  • Výdrž baterie

Mínusy

  • Cena

Zcela bezdrátová sluchátka jsou v posledních letech jasným hitem na trhu s audio technikou. Jejich rozvoji pomohl především rozvoj miniaturizace technologie a její relativní cenová dostupnost. Na vlnu zcela bezdrátových sluchátek naskočil před dvěma lety také korejský výrobce Samsung, který krátce před tím převzal v rámci akvizice pod svá křídla společnost AKG.

Od té doby vydal Samsung hned čtyři typy bezdrátových sluchátek nesoucí označení Galaxy Buds. V naší redakci jsme měli možnost se blíže seznámit s prvními dvěma a nyní vám přinášíme test zatím posledních označených jako Galaxy Buds Pro.

Změna na první pohled

Zatímco k rozpoznání sluchátek Galaxy Buds a Galaxy Buds Plus je potřeba velké všímavosti, Galaxy Buds Pro jsou rozpoznatelná na první pohled. A to jak sluchátka sama o sobě, tak jejich krabička. Ta pozbyla tabletkovitý podélný tvar, nyní připomíná spíše krabičku na klenoty a je překvapivě plochá. Díky tomu nepřekáží v kapse ani v malé dámské kabelce. Musíme také pochválit matný povrch obalu, který koresponduje se současným trendem produktů Samsung. Pouzdro díky němu vypadá exkluzivně a elegantně a je méně náročné na údržbu.

Samotná krabička působí velmi pevným dojmem. Při jejím otvírání je potřeba překonat lehký odpor magnetu, který brání samovolnému otevření. Sluchátka jsou v ní proto dobře chráněná. V zadní části pouzdra je nabíječka USB-C a nechybí jí ani podpora bezdrátového nabíjení. Vepředu je potom nenápadná LED dioda, která signalizuje stav nabití pouzdra.

Změnil se i design samotných sluchátek. Ta působí na první pohled o něco masivněji, což je dané mimo jiné tím, že mají jednu vrstvu technologie navíc. Trojúhelníkovité dotykové lesklé plošky jsou roztažené na větší plochu. Sluchátkům také chybí silikonová objímka s výčnělkem, která byla typická pro první dvě generace. I bez ní ale Galaxy Buds Pro drží v uchu bezpečně a pohodlně. Změnil se i tvar gumových zakončení, která sluchátka drží v uchu. Na výběr je přitom ze třech jejich velikostí.

Výhodou je také certifikace IPX7, díky které si sluchátka poradí v dešti i ve vlhku a Samsung garantuje, že není problém je ponořit do metrové hloubky až na dobu půl hodiny. Koupat ve vaně jsme se s nimi ale nezkoušeli. Výhodou je, že se nemusíte bát bláta, pokud vám sluchátka náhodou vypadnou, a je také snadné je očistit.

Zvuk a ticho

Asi nejzásadnější změnou, kterou Buds Pro přináší, je funkce aktivního potlačení hluku. Tu přebraly po předchozím modelu Galaxy Buds Live, který ale neměl špuntovou konstrukci, a nezakrýval tak zcela zvukovod. Buds Pro však tyto kombinace výrobně kombinují. U některých ANC sluchátek jsme se setkávali s tím, že generované ticho (pokud nehrála hudba) bylo nepříjemné a nepřirozené. To se nám však s Galaxy Buds Pro nestalo a ticho je v zásadě příjemné.

Pro plné využití nastavení sluchátek je nutné využít mobilní aplikaci, se kterou se sluchátka spárují. Ta umožňuje vypnutí nebo zapnutí ANC módu a také zapnutí funkce puštění okolního hluku, v němž se sluchátka stanou polopropustná a navíc zesilují vybrané okolní zvuky. Tato funkce se dá zapnout na automatický režim, kdy se aktivuje pouze v momentě, kdy uživatel promluví. Zajímavé je také to, že sluchátka k detekci hlasu nepoužívají pouze zvukový signál, ale i chvění čelisti. Tato funkce je použitelná například ve chvíli, kdy uživatel platí v obchodě.

 

A když už jsme věnovali pozornost tichu, musíme pochopitelně zmínit také zvuk. Ten se oproti předchozí generaci kvalitativně posunul, a to především díky reproduktorové sestavě, kterou jsou sluchátka vybavena. Basovou linku obstarává 11mm reproduktor ve spodní části sluchátek, výšky pak má na starosti menší 6,5mm reproduktor nad ním. Přesné vyvážení zvuku lze pak doladit v aplikaci, jejíž součástí je také ekvalizér. Čistotu zvuku je možné vychutnat i díky povedenému ANC.

Sluchátka v akci

Jak jsme psali výše, v uších sluchátka sedí dobře a jsou pohodlná. Mezi nimi a Galaxy Buds Plus jsme nepocítili zásadní rozdíl. Sluchátka nikde netlačí ani z uší nevyklouzávají, a to ani při prudším pohybu, jakým je například běh. Menší výhradu máme (stejně jako u předchozích sluchátek) k velké citlivosti dotykové plošky. Sluchátka prakticky nelze urovnat v uchu nebo si kolem nich upravit čepici či gumičku od respirátoru, aniž by se uživatel jednou nebo dokonce vícekrát dotkl ovládací plošky. Tak se zastaví přehrávání nebo dokonce přeskočí skladba, což může být nepříjemné.

Důležitým aspektem všech bezdrátových sluchátek je výdrž baterie. Samotná sluchátka vydrží přibližně čtyři hodiny se zapnutou funkcí ANC a sedm hodin, když je deaktivovaná. V krabičce je možné je pak třikrát dobít. Samotnou krabičku je možné dobít skrz kabel, jenž je součástí balení, nebo bezdrátově. Bezdrátové nabíjení trvá asi hodinu a půl, klasické skrz USB-C 55 minut.

Sluchátkům nechybí ani nadstandardní funkce, jakou je vyhledávání ztracených sluchátek pomocí pípání nebo Buds Together, která umožňuje připojení druhého páru Galaxy Buds Pro a poslouchání stejného obsahu s další osobou.

Závěr

Společnost Samsung dělá na poli audiotechniky pokroky a směle konkuruje špičkám v oboru. Sluchátka Galaxy Buds Pro jsou toho velmi dobrým příkladem. Jejich hlavní devízou oproti předchůdcům je jednoznačně ztlumení okolního hluku – ANC, které sluchátka zvládají bravurně. Zlepšila se ale i po zvukové stránce, ačkoliv v této oblasti byly už předchůdci Galaxy Buds+ na velmi vysoké úrovni. Zajímavý je i nový design, který se dotkl především krabičky sluchátek.

 

Asi největší nevýhodou může být poněkud vyšší cena nových sluchátek, do které se promítá především pokročilá technologie, kterou Samsung použil. Nová sluchátka stojí 5 999 Kč, což je téměř dvojnásobek toho, co stojí Buds+. Zajímavostí je, že model Pro nenahradí Buds+ na trhu a oboje sluchátka se budou prodávat paralelně. Pecky Buds Live pak spadají cenově přesně doprostřed.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.