Zdroj: whatgadget.net

Recenze: Sennheiser Momentum Wireless 4 – Skvělá sluchátka s nadstandartní baterií

8.5

Design a zpracování

8.0/10

Výkon

8.0/10

Výdrž baterie

9.5/10

Plusy

  • Bohatý a vyvážený zvuk
  • Vynikající výdrž baterie
  • Skvělá ergonomie
  • Kvalitní zpracování 

Mínusy

  • Balení bez adaptéru
  • ANC by mohlo být ještě lepší

 

Po vánoční pauze jsme si pro vás připravili recenzi nových bezdrátových sluchátek Sennheiser Momentum 4 Wireless, které cílí již na náročnější uživatele, již si nevystačí pouze s true wireless sluchátky. Atraktivní sluchátka od Sennheiser s konstrukcí přes hlavu slibují výborný zvukový zážitek spolu s jedním z nejkvalitnějších režimů aktivního potlačení hluku, a to vše se skvělým poměrem cena/kvalita. Momentálně produkt seženete již od 7999 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete níže pod tlačítkem). Jak se zařízení osvědčilo v naší redakci, se již dozvíte v následujících odstavcích.

Obsah balení a kvalita zpracování

V rámci obsahu balení naleznete kromě samotných sluchátek a potřebných manuálů i pevné přenosné pouzdro, adaptér do letadla, nabíjecí kabel USB-A–USB-C a 2,5 mm až 3,5 mm propojující kabel. Klasický adaptér bohužel chybí, tudíž si jej musíte zakoupit sami.

Zařízení si lze obstarat buď v černé čí bílé variantě, přičemž obě provedení disponují šedou podšívkou na horní části čelenky. Proti předchozím generacím se design podstatně proměnil, což někoho možná i zamrzí. Dříve celokožená sluchátka jsou nyní z kůže tvořena jen částečně (pouze náušníky). Nově je však můžete skládat na plocho a díky otočným sluchátkových mušlím si je můžete přesněji usadit na hlavě. Zásluhou toho docílíte co nejpohodlnějšího a bezpečného užití.  Ani se není třeba obávat, že by vás po delším nošení bolely uši. Konstrukce je navíc uzpůsobena všem, kteří potřebují pod sluchátky nosit brýle, což je pro mnohé jedince jistě zásadní. Vzhledem k tomu, že kovový pásek byl tentokrát nahrazen plastovým páskem, nejsou sluchátka ani příliš těžká, váží 293 g. Náušníky jsou vyrobené z paměťové pěny, přičemž jsou zakryté umělou kůží.

Ovládání

Sennheiser MOMENTUM 4 Wireless k ovládání využívá převážně dotykových gest. Pakliže přejedete prstem nahoru, zvýšíte hlasitost a opačně. Přejedete-li dozadu, posunete přehrávání vzad či dopředu vpřed. Jedním kliknutím přehrávání zastavíte či spustíte, dvojím kliknutím zapnete režim ANC. Dále lze skrze doteky přijímat a odmítat hovory či je podržet.

Na boku pravého náušníku se nachází tlačítko pro zapnutí/vypnutí, které zároveň slouží i pro párování, spuštění hlasového asistenta a pro napájení. V momentě, kdy chcete sluchátka spárovat, tlačítko jednoduše dlouze podržíte, dokud nezačnou blikat kontrolky. Ovládání je zcela intuitivní a velmi rychle si na něj zvyknete. Na spodní straně náušníku pak naleznete port USB-C pro nabíjení.

Zvuková kvalita

Bezdrátová sluchátka připojíte k jakémukoli zdroji prostřednictvím Bluetooth 5.2, případně pak můžete využít i 3,5mm jack nebo USB kabel. Vysoká podpora kodeků je v této cenové relaci zcela očekávatelná, nicméně není to její podmínkou. Zařízení od Sennheiser podporuje SBC, AAC, aptX, aptX HD či aptX Adaptive. Je škoda, že se nedočkáme kodeku LDAC, který nabízí vyšší maximální datový tok. V tomto případě bychom tedy doporučili využít kodeku AAC pro iOS a aptX HD pro Android.

Co se týče samotného zvukového výstupu, laťka je se nachází opravdu vysoko. Ať už jste zastánci jakéhokoli žánru, přijdete si na své. Elektro, klasická hudba, jazz atd., nikde jsme nezaznamenaly větší nedostatky. A to ani v případě bas, které bývají často problematické. V ekvalizéru aplikace si navíc můžete nastavení přizpůsobit vlastním preferencím. Tak či tak se tedy můžete těšit na ostrý, detailní a bohatý zvuk.

Sluchátka poskytnou i vysoce kvalitní potlačení hluku, a to zejména se zapnutým adaptivním režimem ANC. V případě že adaptivní mód vypnete, sem tam uslyšíte slabé syčení. Lze i využít i funkce Wind Noise Reduction, jež bojuje proti nežádoucímu hluku v důsledku nárazu větru do mikrofonů. Vcelku ANC hodnotíme velmi kladně, ale je třeba zmínit, že některá sluchátka mají ANC zvládnuté ještě o něco lépe. Samozřejmě zde nechybí ani Transparency režim, díky kterému slyšíte okolní hluky, aniž byste si sluchátka museli sundat. Vyskytuje se zde však pouze jedno základní nastavení tohoto režimu. Pokud byste sluchátka využít pro telefonování, nebude zklamaní, mikrofony si poradí s potlačením okolního hluku a vy tak uslyšíte každičké slovo.

Výdrž baterie

Výrobce udává, že sluchátka vydrží až 60 hodin poslechu při střední hlasitosti a se zapnutým ANC. S vypnutým ANC byste měli docílit ještě vyšší výdrže baterie. V praxi jsme se dostali na zhruba 55 hodin používání, což je i tak s ohledem na konkurenci velmi působivý výsledek a zařízení za něj dostává palec nahoru. Úplné nabití baterie trvá okolo dvou hodin. Pouhých pět minut nabíjení za předpokladu použití výkonného zdroje napájení vystačí zhruba na čtyři hodiny přehrávání. Baterii vám navíc ušetří funkce Auto On/Off, která vypíná a zapíná sluchátka dle jejich aktuální polohy.

Závěr

Se sluchátky Sennheiser Momentum 4 Wireless jistě strádat nebudete, zaručí vám vynikající zvukový zážitek, nabídnou slušný design i zpracování, a nakonec i vysokou podporu kodeků. Režim ANC sice za konkurenty trochu zaostává, nicméně v případě nejlepších modelů od Sony či od Apple si i o trochu více zaplatíte. Nelze opomenout opravdu nadstandartní výdrž baterie, kterou jen tak nenajdete. Pokud hledáte sluchátka vyšší třídy se skvělým poměrem výkonu a ceny, zařízení vám můžeme vřele doporučit.