Foto: se svolením HidrateSpark

Recenze: Technologické vychytávky – HidrateSpark

7.3

Design a zpracování

9.5/10

Cena

5.5/10

Baterie a funkce

7.0/10

Plusy

  • Pomáhá s pitný režimem
  • Integrace s Apple
  • Zpracování
  • Skvěle těsní a izoluje

Mínusy

  • Vysoká cena
  • Rozhraní aplikace

 

Dnes se vrátíme zpět k naší minisérii představující nejrůznější technologické vychytávky, které se snaží zjednodušit naši každodenní rutinu. Tentokrát se podíváme na produkt HidrateSpark, jenž výrobce inzeruje jako „nejchytřejší láhev na vodu, která byla kdy vytvořena“. Možná si teď říkáte, co si pod pojmem „smart bottle“ vůbec lze představit? Stručně řečeno, chytrá láhev se snaží svým uživatelům usnadnit dodržování pitného režimu. Na základě osobních parametrů a aktuálních podmínek totiž dokáže spočítat, kolik tekutin byste měli daný den přijmout. HidrateSpark zakoupíte přibližně od 1800 Kč v závislosti na tom, jakou verzi zvolíte (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete pod tlačítkem níže). Další informace o tom, jak chytrá láhev funguje a zda má cenu si ji z praktického i ekonomického hlediska pořizovat, si přečtete v dnešním článku.

Design a zpracování

Než se vrhneme na technologickou část recenze, nesmíme opomenout ani samotné zpracování láhve. Výrobce nabízí hned několik variant ze strany materiálového provedení, barvy i objemu. My jsme testovali HidrateSpark PRO z nerezové oceli v černém barevném provedení o objemu 620 ml. Součástí balení u každé verze je tracker, tělo lahve, víko s hrdlem a nabíjecí kabel.

Testovaná verze z nerezové oceli s vakuově izolovaným uzávěrem nemá problém udržet vodu studenou až 24 hodin, a to ani v horkých letních dnech. Uzávěr tvoří jednoduchý otvor s víkem a pojistkou, která má láhev uzamknout. V praxi pojistka funguje bez problému. Po celou dobu testování se nám nestalo, že by voda z lahve unikla ven (ani pár kapek). Dno je částečně vyrobeno z plastu, nalezneme zde i LED senzor. Láhev lze otevřít i zespoda, a to kvůli nabíjení a také možnosti vyjmutí senzoru. Co se týče odolnosti, byli jsme mile překvapeni, že jsme na lahvi nenašli žádné škrábance či jiné stopy i po tom, co jsme ji několikrát upustili. Celkový design lze popsat jako jednoduchý a elegantní. Jedná se samozřejmě o subjektivní názor, nám se však vzhledové provedení produktu HidrateSpark velmi zalíbilo.

Využití, aplikace a baterie

Nejdříve si řekněme, jak to celé funguje. Pomocí Bluetooth láhev spárujete s mobilní aplikací Hidrate, která je dostupná pro Android i pro iOS. Pravidelně pak budete dostávat notifikace s informací o tom, že byste se měli napít. Kromě notifikací na telefonu se díky LED senzoru láhev také rozsvítí. To je praktické, pokud se nechcete neustále upínat k mobilní obrazovce. Aplikace vaši denní potřebu tekutin spočítá nejen na základě věku, váhy, výšky a proběhlé aktivity, ale nezapomíná ani na okolní vlivy jako je teplota, nadmořská výška apod.

Samotné rozhraní aplikace nás designově příliš neokouzlilo, avšak plní svůj účel. Na hlavní stránce se zobrazuje vodní prstenec, jenž představuje váš dosavadní pitný režim a ukazuje, kolik vám toho ještě zbývá vypít. Do aplikace lze vstřebaný objem vody zadat i ručně, pakliže chcete vodu konzumovat i z jiných nádob. Pro majitele Apple Watch je skvělé, že obě zařízení spolu dobře komunikují. Veškerá potřebná data pak naleznete i v Apple Health a nemusíte tak koukat do několika různých aplikací.

Nakonec už jen pár informací k baterii. Výrobce udává 10 až 14denní výdrž, ale ze zkušenosti láhev vydrží i o něco déle. Samotné nabíjení trvá zhruba dvě a půl hodiny.

Závěr

Má tedy cenu si HidrateSpark pořizovat? Přestože vám láhev jistě může pomoci s dodržováním pitného režimu, dle našeho názoru se jedná spíše o zbytečnou pomůcku, kterou snadno můžete nahradit bezplatnou mobilní aplikací, jež plní naprosto stejný účel. Navíc zastáváme názor, že přesné dodržování pitného režimu dle notifikací není dlouhodobě udržitelné a původní záměr využití vás po nějaké době omrzí. Na druhou stranu musíme vyzdvihnout zpracování lahve, které se výrobci opravdu povedlo. Je pravda, že pokud si dnes chcete pořídit kvalitní designovou láhev, která zároveň i dobře izoluje, kolem 1000 Kč za ni již zaplatíte. Co se tedy „chytré povahy“ produktu HidrateSpark týče, nemá za nás koupě velký smysl. Za zpracování však dáváme palec nahoru.