zdroj: bscom.cz

Recenze WowME Kids Play

7.5

Design a zpracování

7.5/10

Funkce

7.0/10

Výdrž baterie a cena

8.0/10

Plusy

  • Málo peněz za hodně muziky
  • Hra Zvířátko
  • Zdravotní a sportovní využití

Mínusy

  • Absence GPS
  • Doba nabíjení

Obsah balení 

Dalším zástupcem našeho srovnávacího testu jsou hodinky WowME Kids Play, které nyní seženete již od 699 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete níže pod tlačítkem). V rámci obsahu balení získáte kromě samotného zařízení i druhý náhradní řemínek, dobíjecí kabel a pochopitelně i manuál. 

Design a zpracování

Na trhu jsou k dispozici tři barevné varianty – růžovobílá, modrobílá a černozelená. Velikost pouzdra činí 40,8 mm, přičemž hodinky váží pouhých 19 g, takže dětské zápěstí příliš nezatěžují. Jsou zhotovené převážně z plastu, a to platí jak u pouzdra, tak u “sklíčka”. Zpracování hodnotíme velmi kladně, a to i z toho důvodu, že hodinky získaly certifikaci odolnosti IP67. Dítě si je tak nemusí odkládat při mytí rukou ani v případě, když venku zrovna prší. Nedoporučovali bychom je však pro plavání. Zařízení využívá silikonového řemínku typu 20 mm Quick Release, jenž je samozřejmě vyměnitelný. Bonus je, že balení obsahuje řemínky dva, takže náhradní máte ihned k dispozici. 

WowME Kids Play disponuje 1,44″ dotykovým TFT displejem, který je dobře čitelný a navíc se může pochlubit i poměrně pestrými barvami. Tvar ciferníku je hranatý. V základní nabídce najdete osm různých designů ciferníků, v doprovodné aplikaci si pak můžete stáhnout dokonce dalších 500. I díky tomu hodinky vaše dítě jen tak neomrzí.   

Ovládání

Ovládání hodinek je velmi intuitivní a probíhá prostřednictvím jednoduchých dotykových gest (přejetí prstem nahoru, dolů, do stran) a postranního tlačítka. Hodinky kompletně využívají češtiny, tedy v samotném rozhraní i v doprovodné aplikaci HitFit Pro, která podporuje oba operační systémy Android i iOS.  

Funkce 

V dětském zařízení musejí být hry, v hodinkách najdete tyto: Candy Crush, Bludiště, Basketbal, Závodní vůz, Létání s letadlem, Skládačka, 2048

Co všechno hodinky umí? Ze zdravotních a sportovních funkcí zde najdeme krokoměr, monitoring tepové frekvence, výpočet kalorií, připomenutí pohybu a monitoring spánku, kde se vám zobrazí i jednotlivé spánkové cykly a případné rady pro zlepšení spánkové kvality. Dále je zde přítomno šest sportovních režimů, které zaznamenávají osobní statistiky. Právě možnost trackingu může dítě motivovat k tomu, aby se co nejvíce hýbalo. S tím může pomoci i hra Zvířátko, kterou si lze propojit s krokoměrem. Aby dítě virtuálního kamaráda “nakrmilo” musí vždy ujít alespoň 200 kroků. 

Z chytrých funkcí se děti mohou těšit na předpověď počasí, režim spánku/nerušit a notifikace z telefonu (příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, Messenger a jiné sociální sítě, e-mail). Jako rodič můžete využít i chytrých upozornění, které lze přizpůsobit individuálně různým aktivitám konkrétního dne a které budou dítěti pravidelně připomínat jeho povinnosti (například domácí úkoly, čištění zubů atd). Zařízení též můžete po nastavený časový úsek uzamknout

Výdrž baterie

Vestavěná baterie dle výrobce postačí na 5 až 7 dní v aktivním režimu a 10 až 15 dní v omezeném režimu Stand-by, což není vůbec zlé. Vy tak máte jistotu, že nebudete muset neustále myslet na to, zda hodinky potřebují nabít. Poměrně vysoká výdrž baterie je i daná tím, že se zde nevyskytují energeticky náročné senzory typu GPS, Wi-Fi a LTE. 

Doba napájení je poměrně vysoká, počítejte okolo tří hodin

Závěr

WowME Kids Play bychom doporučili převážně těm dětem, které již disponují chytrým telefonem a mohou tak využít příslušné aplikace pro sledování základních zdravotních a sportovních statistik. Pro rodiče může být užitečný zejména monitoring spánku, díky kterému bude mít pod větším dohledem spánkový režim svých ratolestí. Pochválit musíme i nápaditou hru Zvířátko, která dítě motivuje k pohybu. Z hlediska bezpečnostních funkcí na tom zařízení až tak dobře není, za cenu 700 Kč ale nelze očekávat zázraky. Pokud je pro vás možnost kontroly dítěte klíčová, zkuste se podívat například na produkt stejné značky WowME Kids Smile. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.