Red Dead Redemption 2 otevřel svůj svět on-line hráčům

Titul Red Dead Redemption 2 má za sebou úspěšný vstup do herního světa. Hra studia Rockstar získala podle serveru Metacritic.com, který sbírá hodnocení řady relevantních serverů a časopisů skóre 97 ze sta. A nyní, více než měsíc po vydání se otvírá druhá část hry a svět Red Dead Redemption 2 se otevřel hráčům pro hraní on-line, zatím tedy v betaverzi.

Zatímco herní prostředí se nemění, tak příběh ano. Hráči nehrají za předdefinovanou postavu Artura Morgana, ale za postavu anonymního desperáta(tky), kterou si samy vytvoří. Hra každého hráče začíná ve vězení, které představuje uzavřenou pasáž před tím, než hra hráče pustí do volného světa. Velkou změnou oproti singleplayerové kampani je fakt, že postavy hráčů jsou němé, respektive vůbec nemluví a dorozumívají se gesty, jako je přikývnutí nebo zavrtění hlavou nebo třeba máváním.

Změny zaznamenal i systém misí, ty jsou na mapě zaznamenány žlutými body podobně jako v původní hře ale také je zadávají tajemní cizinci. Hlavní mise vyžadují, abyste se spojili s dalšími třemi hráči a šli je plnit ve skupině. Některé mise jsou propojené a nutí hráče k vzájemnému střetu. Jeden z hráčů má za úkol něco doručit, zatímco druhý jej má přepadnout a zásilku ukrást. To se děje aniž by hráči předem věděli, že stojí proti jinému hráči nikoliv proti NPC.

Režim on-line zatím funguje několik hodin a už jej využívá velké množství hráčů. Svět hry Red Dead Redemption 2 je natolik veliký, že si v něm každý hráč užije své a jistě do něj autoři schovali (a ještě v budoucnu i přidají) velké množství obsahu, zábavy a překvapení. Tak vzhůru na koně, je na čase odjet s přáteli do zapadajícího slunce.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.