Foto: Unsplash

Reklam ve hrách pro Xbox zdarma přibude, Microsoft údajně plánuje prodávat herní reklamní prostor

Pravděpodobně jen velmi málo hráčů je nadšených z reklamy ve hrách. I přesto se ale nyní zdá, že jí bude ještě více. Podle nedávných informací se totiž Microsoft pracuje na programu, který má obchodníkům pomoci s umístěním reklamy do bezplatných her pro Xbox.

Nově by společnosti mohly nakupovat z „katalogu reklam“, čímž by si zajistily prostor na virtuálních billboardech. Zatím ale není jasné, zda by se to týkalo přímo také skinů postav nebo jiných herních prvků. Každopádně se ale zdá, že Microsoft připravuje něco, co bychom mohli nazvat „soukromým reklamním trhem“, který by omezil reklamy pouze na ty značky, které by nenarušovaly hraní.

Microsoft údajně prozatím hledá firmy zabývající se reklamními technologiemi, které by katalog vytvořily a spolupracovaly také na dalších detailech projektu. Spuštění bychom se však mohli dočkat již brzy, současné plány totiž počítají již se třetím čtvrtletím letošního roku (tedy zhruba v průběhu léta).

Společnost Microsoft každopádně prozatím odmítla plány potvrdit nebo vyvrátit. Její mluvčí v prohlášení pro Insider pouze uvedl, že Microsoft se neustále snaží zlepšovat své služby, každopádně nyní nemá „nic bližšího, co by mohl sdělit“.

Novinka by nicméně mohla negativně zapůsobit na celou řadu hráčů – do fiktivního světa by se totiž měla dostat reklama na produkty ze světa reálného. Lze proto očekávat velkou vlnu negativní kritiky.

Zaměření na free-to-play tituly je klíčové. Vývojáři si tak budou moci vydělat na hrách zdarma, aniž by se příliš opírali o placený obsah, jako jsou například skiny a další podobný obsah. Stejně tak by si tímto krokem Microsoft na svou stranu mohl přitáhnout i řadu tvůrců, kteří by tak vytvářeli hry zaměřené na Xbox, a ne na PlayStation nebo Switch.

Zdroj: engadget.com