Zdroj: Ubisoft

Remake herní klasiky Prince of Persia: The Sands of Time byl odložen na neurčito

Herní série o princi z Persie patří po právu mezi jednu z nejklasičtějších. V jejím rámci vyšla celá řada her a za její vrchol v moderním pojetí je považovaná trilogie o píscích času. Právě návrat jejího prvního dílu v novém kabátu oznámila v loňském roce společnost Ubisoft. A ačkoliv první ukázky graficky příliš nenadchly, mnoho fanoušků se na březen letošního roku, kdy měla hra vyjít, opravdu těšila.

Nyní je jasné, že si budou muset počkat. Jak dlouho? To bohužel nikdo netuší, Studio Ubisoft totiž vydalo zprávu, že vydání remaku odsouvá, a to na neurčito. V krátkém oznámení fanoušky ubezpečují, že se na hře pracuje, jen její autoři potřebují více času na vybroušení jejích kvalit. Nejedná se přitom o první odklad hry. Ubisoft původně slíbil vydání už v lednu, to však bylo posunuto právě na březen.

Na jakoukoli hru z univerza Prince z Persie čekají fanoušci už poměrně dlouho. Ubisoft, který tuto značku vlastní, však doposud žádný nový projekt neoznámil, pokud tedy nepočítáme remake prvního dílu. Perský princ se tak zařadí po bok Sama Fishera, hlavního hrdiny série Splinters Cell, který na svůj návrat na herní scénu také několik let marně čeká.

Odklad remaku Písků času může být dán hned několika faktory. Jedním z nich je kritika, kterou Ubisoft sklidil po uveřejnění traileru. Dalším faktorem mohl být návrat covidové krize, který zkomplikoval tvorbu hry samotné. Je důležité mít na paměti, že některé projekty odsunuté na neurčito byly nakonec úplně zastaveny. Uvidíme tedy, jaký bude definitivní osud Písků času.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.