Foto: se svolením PlayStation

Remake hry Last of Us pro PS5 obsahuje režim rychlého běhu a vylepšenou umělou inteligenci

Společnost Sony vydala desetiminutový trailer ke hře Last of Us Part 1, kde představuje některá vylepšení, která pro PlayStation 5 přinese remake kultovní hry od studia Naughty Dog. Trailer využívá řadu příležitostí k tomu, aby ukázal propracovanější grafiku, ale to nejzajímavější se týká změn v hratelnosti – Naughty Dog říká, že ve hře bude vylepšena umělá inteligence nepřátel i společníků a že se objeví některé další herní režimy.

Když hra Last of Us v roce 2013 původně vyšla, nebyla její umělá inteligence ničím výjimečným. Remake však podle všeho vychází z modernějšího systému ovládání NPC v Last of Us Part 2. Podle Neila Druckmanna, kreativního ředitele her Last of Us, to umožňuje například intenzivnější souboje. Ale vylepšení se nedostalo jen protivníkům, podle všeho se jich dočkala i umělá inteligence herních společníků. To by snad mělo zamezit narušujícím zážitkům, jako když Ellie nebo Henry vběhnou přímo před nepřítele, který se pak musí tvářit, že si jich nevšiml.

Co se týče herních režimů, remake bude zřejmě obsahovat režim “permadeath” pro ty, kteří si chtějí opravdu vyzkoušet, jak přežít zombie apokalypsu. K dispozici je také režim rychlého běhu, ačkoli trailer nenabízí téměř žádné podrobnosti kromě toho, že hra bude v pravém horním rohu zobrazovat časovač.

Dále byl přepracován systém animací postav a hra bude mít také vylepšenou haptiku, díky které prý budete mít například pocit, že opravdu v jedné scéně hladíte žirafu.

Last of Us Part 1 pro PlayStation 5 vyjde 2. září, v budoucnu také pro PC.

Zdroj: theverge.com