Foto: se svolením Aspyr Media

Remake hry Star Wars: Knights of the Old Republic byl odložen

Netrpělivě očekáváte vydání remake hry Star Wars: Knights of the Old Republic pro PlayStation 5? Máme pro vás špatnou zprávu – podle agentury Bloomberg byl totiž jeho vývoj odložen na neurčito. Společnost Aspyr Media na remaku pracovala už tři roky, v týmu měla dokonce tvůrce původní hry a vše vypadalo až do nynějška velmi slibně. Bohužel nyní je budoucnost hry nejistá.

Aspyr dokonce 30. června dokončil demoverzi hry, kterou ukázal Lucasfilmu a Sony. Podle dostupných informací byli vývojáři nadšeni tím, čeho dosáhli. O týden později však společnost propustila ředitele designu Brada Prince a výtvarného ředitele Jasona Minora. Společnost údajně v červenci uspořádala sérii schůzek ohledně vzniklé situace, na kterých zaměstnancům sdělila, že demoverze není tam, kde by chtěli, a že projekt bude pozastaven. Zaměstnancům bylo také sděleno, že společnost bude hledat nové zakázky a možnosti vývoje.

Ačkoli důvody, proč byli Prince a Minor propuštěni a projekt byl zamražen, nejsou v tuto chvíli známy, jeden ze zdrojů agentury Bloomberg naznačil, že do tvorby dema bylo vloženo neúměrné množství času i peněz. Pokud by tomu tak bylo, pokračovat ve vývoji hry by nebylo udržitelné. Další možnou příčinou je podle agentury Bloomberg také časový plán hry. Aspyr partnerům sdělil, že hra bude vydána do konce roku 2022, ale reálnějším cílem by byl až rok 2025.

Zaměstnanci společnosti Aspyr doufají, že by projekt mohla převzít společnost Saber Interactive, která na něm dosud pracovala externě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.