Foto: se svolením Nightdive Studios

Remake hry System Shock se 21. května konečně objeví na konzolích

Společnost Nightdive Studios právě oznámila datum vydání konzolové verze svého remaku System Shock. Stanoveno bylo již na 21. května. Hra bude k dispozici na konzolích PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Vývojáři společně s vydavatelem Prime Matter zveřejnili nový trailer ke konzolové verzi (ke shlédnutí na konci tohoto článku), který ukazuje velký grafický update této FPV RPG střílečky z roku 1994. Výrazného vylepšení se dočkaly také souboje, protože mechanismy tohoto žánru pochopitelně nebyly v době původního vydání hry před 30 lety zrovna dokonalé.

Je ale potřeba říci, že se rozhodně nejedná se o pouhou reedici. Hráči na konzolích dostanou několik exkluzivních funkcí. Hra se bude moci pochlubit obrazem v rozlišení 4K s 60 FPS na konzolích PS5 a Xbox Series X. K dispozici je také nový konec příběhu. Ovládání bylo přepracováno tak, aby lépe vyhovovalo konzolovým gamepadům, a přibyla nová ženská hrdinka.

Je tu také něco málo pro sběratele. Verze pro PS5 a Xbox řady X/S se dočkají fyzického vydání, ačkoli pro hráče na PS4 a Xbox One jde pouze o digitální záležitost. Informace o ceně zatím nejsou k dispozici, ale na PC stojí hra 40 dolarů.

Na tento remake kultovní střílečky se čekalo dlouho. Poprvé byla oznámena již v roce 2016 v rámci úspěšné kampaně na Kickstarteru. Nightdive Studios pracuje také na vylepšeném portu System Shock 2.

Zdroj: engadget.com