Zdroj: hangar13games.com

Remake Mafie vypadá velmi povedeně, na některé změny si ale hráči budou muset zvyknout

Vrchol letošního herního roku je pro mnohé české hráče už několik měsíců jasný – návrat první Mafie. Podle mnohých nejlepší česká hra se po osmnácti letech od svého vydání dočkala plnohodnotného remaku, na kterém dělali i někteří čeští autoři. Ačkoliv hra jako taková má vyjít až za měsíc, některé redakce herních médií dostaly možnost zahrát si několik misí hry už nyní, a dokonce své hraní i odvysílat. I my jsme si tak mohli vytvořit první dojmy a musíme říci, že v září se máme opravdu na co těšit.

První, čeho si každý musí všimnout, je grafická podoba – Mafie dostala nový grafický kabát a opravdu jí moc sluší. Jak město, tak automobily (a nově také motorky) vypadají naprosto úžasně. Trochu hůře dopadly obličeje obyvatel města, především pak hlavních postav.

Posunu se dočkal také herní svět a příběh, který se v něm odehrává. Dialogy s lidmi v autě nebo nalézání textových dokumentů skvěle prohlubuje atmosféru a město Lost Heaven přestává být pouhou kulisou, stejně jako hospodářská krize, během níž se hra odehrává. Posunutý je i samotný příběh, v němž je mafie a její činnost zobrazena méně romanticky a na mnoha místech nutí hráče přemýšlet nad vlastní morálkou. Mezi hlavními postavami dochází k více dialogům a objevila se i řada nových scén.

Velká otázka visela také nad obtížností hry. Původní Mafie byla výjimečná v tom, že vás policisté pokutovali za překročení rychlosti nebo jízdu na červenou (což ve většině městských akcií nebývá zvykem). Stejně tak bylo nutné dbát na to, aby při přebíjení byl zásobník prázdný, protože jinak hráč o náboje z něj jednoduše přišel. Tyto drobné detaily ve hře zůstaly, přibyla však možnost je detailně nastavit, případně si i obtížnost hry zmírnit.

Hra je kompletně v češtině a samostatnou kapitolou je dabing. Nadabované jsou všechny hlavní postavy i běžní kolemjdoucí, což je skvělá zpráva. Bohužel trochu pokulhává kvalita dabingu, který není na některých místech příliš věrohodný a chybí mu jasné režijní vedení.

Hra Mafia: Definitive edition má nepochybně řadu chyb, některé větší, jiné spíše drobné. Celkově se ale zdá, že se studiu Hangar 13 práce povedla a na konci září se máme na co těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.