Foto: se svolením Bloober Team

Remake Silent Hill 2 se na PS5 a PC dostane 8. října

Remake hry Silent Hill 2 od Bloober Team se objeví na PlayStation 5 a PC 8. října. Nově je k dispozici k předobjednání v obchodě PlayStation Store a na službě Steam.

Je to necelé dva roky, co Konami a Bloober Team oznámily remake hry Silent Hill 2, ačkoli zprávy o jeho existenci unikly několik měsíců předtím. Dnes jsme se dočkali prvního gameplay traileru k remaku. Díky modernímu vizuálnímu zpracování a osvětlení vše vypadá ještě děsivěji. Trailer s datem vydání se objevil během dnešní prezentace PlayStation State of Play.

Bloober Team je studio, které má na kontě série Layers of Fear, Observer, Blair Witch a The Medium, což jsou všechno skvělé psychologické horory. Silent Hill 2 je oblíbená, klasická hororová hra, která se v roce 2001 objevila na PlayStationu 2 a po více než 20 letech je spousta fanoušků zvědavá, jak si remake povede. Bloober Team hru kompletně předělal, včetně plného snímání výkonu a výměny polofixní kamery za moderní pohled třetí osoby.

Spoluzakladatel Bloober Teamu Piotr Babieno v červnu 2023 uvedl, že studio kvůli remaku Silent Hillu 2 změnilo celý svůj herní étos. Namísto toho, aby se soustředili na náladu a kulisy, využily jako základ pro vyvolání hrůzy mechaniky, které využívají vstupy hráčů k vytváření neklidu. Kolekce Layers of Fear, která vyšla loni v létě, znamenala konec psychologicko-hororové éry Bloober Teamu. Jak řekl Babieno loni v červnu:

„Tento rok jako by uzavíral éru tvorby psychologických hororů. Právě teď přecházíme do fáze Bloober Team 3.0, kdy děláme masový horor… Rozhodli jsme se, že naše další tituly by měly být mnohem více orientované na masový trh. Rádi bychom se domluvili s více lidmi. Rádi bychom naše nápady s naší DNA předávali ne prostředím nebo příběhem, ale akcí. Takže všechny naše budoucí tituly budou mít hodně herních mechanik. Budou mnohem větší.“

Zdroj: engadget.com