Foto: se svolením Nintendo

Remaster GoldenEye 007 konečně dorazil na Xbox a Nintendo Switch

Legendární GoldenEye 007 se ve své remasterované verzi konečně dostává na Xbox a Nintendo Switch, a to právě dnes 27. ledna. Remaster tohoto jedinečného titulu, který byl poprvé uveden na trh v roce 1997 pro Nintendo 64, nabídne 4K rozlišení, plynulejší snímkovou frekvenci a lokální multiplayer na rozdělené obrazovce (podobně jako verze z roku 2008 vázaná na Xbox 360, která byla zrušena kvůli problémům s licencemi a právy, ale unikla v roce 2021).

Společnost Nintendo mezitím vydala hru GoldenEye 007 v rámci své služby Nintendo Switch Online. Hry z N64 byly do služby přidány v roce 2021, ačkoli pro získání přístupu k nim je třeba si připlatit za úroveň Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

Online režimy pro více hráčů jsou exkluzivní pouze pro verzi hry pro Nintendo Switch, na rozdíl od „věrné kopie“ od Microsoftu, která je k dispozici pro konzole Xbox One a Xbox řady S/X a je součástí předplatného Xbox Game Pass.

Klasický režim kampaně bude k dispozici i na Xboxu, spolu s cheatovacími režimy, podporou dvou analogových páček a nativním poměrem stran 16:9 až do rozlišení 4K. Pokud již vlastníte digitální kopii hry Rare Replay na Xboxu, pak je GoldenEye 007 součástí hry a je zdarma.

Zdroj: theverge.com