Foto: se svolením Westwood Studios

Remaster hry Blade Runner z roku 1997 je konečně tady

I když se zdálo, že se remasteru klasické adventury Blade Runner studia Westwood už nedočkáme, nakonec je vše jinak. Dlouho odkládaný titul je totiž konečně tady. Společnost Nightdive Studios vydala Blade Runner: Enhanced Edition pro počítače s Windows (přes Steam) a konzole PlayStation, Switch a Xbox. Nová moderní verze běží při 60 snímcích za sekundu namísto původních 15 FPS a je doplněna o aktualizované animace a modely. Vylepšené herní nástroje hráčům pomohou pracovat se stopami při stopování nepřátelských replikantů a na všech platformách je k dispozici podpora gamepadu.

Hra studia Westwood z roku 1997 udělala ve své době malou revoluci co se hratelnosti a grafiky týče. Namísto obvyklé pevně dané dějové linie Blade Runner měnil replikanty při každém hraní a zároveň nabízel větvící se příběhové linie, odlišné výsledky a postavy, které fungují podle vlastní osy. Vše tedy působilo mnohem realističtěji.

Neméně inovativní byla na svou dobu také grafika – místo toho, aby se titul spoléhal buď na 2D grafiku, nebo na hrubé 3D, používal voxely (pixely s 3D atributy), které umožňovaly zobrazit mnohem větší množství vizuálních detailů, například včetně volumetrického osvětlení (což je takové světlo, u něhož lze přímo vidět, kudy prochází), které se snažilo hru přiblížit atmosféře stejnojmenného filmu Ridleyho Scotta.

Avšak vzhledem k tomu, že jde o remaster hry, která vyšla před 25 lety, hráči by měli počítat i s některými omezeními. Například ovládání je o něco krkolomnější, než na jaké jsme zvyklí z moderních her. Kvůli omezenému rozpočtu muselo studio Westwood omezit například také dabérské obsazení. I tak jde ale o velmi zdařilý počin, který si rozhodně zaslouží hráčskou pozornost.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.