Foto: se svolením Cyan Worlds

Remaster hry Myst míří na zařízení se systémem iOS

Série logických adventury her Myst jednoznačně patří mezi nejprodávanější tituly 20. století. První díl spatřil světlo světa již v roce 1993, přičemž později následovalo několik dalších dílů, nejnovější díl vyšel v roce 2005. Nyní vývojářské studio Cyan Worlds oznámilo vydání reedice remaku prvního dílu z roku 2021 na iPhony a iPady. Tento remaster si zájemci budou moci zahrát na zařízeních s čipovou sadou Apple A12 Bionic nebo novější.

Oproti původnímu remaku (edice Legacy) pro mobilní zařízení z roku 2021 nabídne nový remaster řadu vylepšení. Kromě výrazného vizuálního updatu hráče potěší také aktualizované zvukové prvky. Hráče, kteří už znají Myst nazpaměť, potěší volitelná funkce náhodného výběru hádanek. Postup ve hře tak neztratí na svěžesti a překvapení.

Opět se můžete ponořit do prozkoumávání ostrova Myst a jeho tajemných zákoutí. Čeká vás řada hádanek a pomalé rozvíjení příběhu, jehož konec máte plně ve svých rukou. Vaše rozhodnutí totiž mají na příběh zásadní vliv.

Nová verze bude ke stažení zdarma a zájemcům umožní prozkoumat první lokaci hry. Pokud si budete chtít novinku zahrát celou, plnou verzi pořídíte za 15 dolarů. Studio Cyan Worlds však prozatím neoznámilo datum vydání, nicméně předpokládáme, že se tuto informaci co nevidět dozvíme.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.