Zdroj: Unsplash.com

Remasterovaná trilogie GTA vyjde i na Switch a mobilní operační systémy

Asi málokterá herní série je tak multiplatformní jako GTA. Zatím poslední díl GTA V vyjde v příštím roce už na třetí generaci konzolí. A spolu s tímto projektem (i když díky odložení GTA V pravděpodobně dříve) vyjde také remasterovaná edice třech dílů spadajících do zlaté éry, kdy série plně přešla do třetího rozměru.

Balíček nazvaný Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition obsahuje Grand Theft Auto III , Vice City a San Andreas, které autoři oblékli do slušivějších grafických kabátků. Nejnovější informace o tomto projektu říkají, že kromě PC a konzolí Play Station a Xbox (obou současných generací), se hra objeví také na Nintendu Switch a v příštím roce také na mobilních platformách iOS a Android. Zahrát si ji tak bude moci opravdu skoro každý.

Autoři hry nezmínili přesně, v čem se budou nové verze lišit a kde došlo k nejvýraznějším zlepšením. Zatím jsme také neviděli žádné záběry přímo ze hry. Podle uniklých informací se hry celkově posunuly směrem k moderní hratelnosti, avšak nemělo by se jednat o výrazné zásahy. Otázkou je, jak se Rockstar postaví k politicky nekorektnímu obsahu, který by se v současnosti mohl jevit jako problematický.

Více bychom se o celé kolekci her měli – dle slibů Rockstaru – dozvědět v několika příštích týdnech. Před vydáním definitivní edice dojde mimo jiné ke stažení stávajících verzí z obchodů, takže pokud máte zájem o původní verze her, kupte je, dokud máte možnost.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.