Foto: se svolením Rockstar Games

Remasterovaná trilogie GTA vyjde již 11. listopadu

Minulý týden, konkrétně 22. října uběhlo již 20. let od vydání přelomové hry Grand Theft Auto III. Ačkoli si společnost Rockstar Games pro tuto příležitost nepřipravila žádné překvapení (očekávali jsme zejména vydání Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition), fanoušci ale přeci jen nakonec nepřišli zkrátka. Rockstar Games totiž ohlásilo datum, kdy si hráči budou moci remasterovanou trilogie Grand Theft Auto pořídit.

Vylepšené verze her GTA III, GTA: Vice City a GTA: San Andreas se v digitální podobě dočkáme již 11. listopadu. Bude možné si je zahrát na Playstationu 4, Playstationu 5, Xboxu One, Xboxu Series X/S, počítači a Nintendo Switch. Fyzická edice pro konzole vyjde 7. prosince. Stojí také za zmínku, že remasterované GTA: San Andreas se na Xbox Game Pass dostane 11. listopadu a vylepšené GTA III dorazí na PlayStation Now 7. prosince.

Co potěší méně, je skutečnost, že Rockstar Games si za trilogii účtuje 60 dolarů. To je vzhledem k cenám původních verzí hodně, ty totiž bylo možné pořídit za pár dolarů (tento měsíc je však vydavatel stáhl z obchodů).

Pravděpodobně nejviditelnějšími změnami jsou vylepšené a realističtější vizuální efekty. Vývojářské studio přidalo textury ve vyšším rozlišení a došlo také na vylepšení efektů počasí, modelů postav i vozidel či k realističtějšímu osvětlení. Nicméně původní ráz her zůstal zachován.

Přibude však i několik vylepšení specifických pro jednotlivé platformy. Hráči PS5 a Xboxu řady X si tak například budou moci hry spustit ve 4K při až 60 snímcích za sekundu. Zatímco na PC je k dispozici podpora technologie DLSS (Deep Learning Super Sampling) společnosti NVIDIA. A hráči na Switchi budou mít nově k dispozici gyroskopické ovládání a budou moci používat dotykovou obrazovku k navigaci v nabídkách a k přibližování a posouvání kamery.

Rockstar každopádně upravil hratelnost i v dalších ohledech. Rozložení ovladače bude nově odpovídat rozložení v GTA V. A došlo také ke změnám ve výběru a ovládání zbraní i zaměřování. A po neúspěchu budou hráči nově moci okamžitě restartovat misi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.