Foto: se svolením Rockstar Games

Remasterovanou trilogii GTA pro PC nelze už několik dní stahovat ani hrát

Řada fanoušků GTA netrpělivě očekávala 11. listopad, jelikož v tento den měla vyjít remasterovaná trilogie GTA. A ačkoli skutečně vyšla, ještě ve stejný den začala být v obchodě Rockstar Games (pouze však verze pro PC) nedostupná.

Ačkoli hra Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, která je dodávána v balení s remasterovanými verzemi her GTA III, GTA: Vice City a GTA: San Andreas, měla být od 11. hratelná, nakonec se tak nestalo a potíže přetrvávají – hráči si novinku nemohou zahrát ani zakoupit. Co způsobilo tyto problémy?

Společnost Rockstar Games se k celé věci vyjádřila a uvedla, že zastávající potíže vznikly kvůli práci vývojářů, kteří odstraňují „soubory neúmyslně obsažené v těchto verzích“. Nicméně nevíme, o jaké konkrétní soubory jde, ani to, kdy bude hra pro PC opět zprovozněna. Společnost pouze uvedla, že doufá, že nesprávné soubory „brzy“ nahradí těmi správnými.

Ve čtvrtek 11. listopadu došlo k „údržbě“ Games Launcheru, což znemožnilo nejen hraní remasterované trilogie, ale také na více než den nebylo možné hrát a stahovat celou řadu dalších her. Společnost Rockstar však nakonec v pátek večer provoz svého Games Launcheru a dalších služeb obnovila. Remasterovaná trilogie GTA však stále není dostupná.

A ačkoli mnozí novinku netrpělivě očekávají, bohužel první recenze GTA: The Trilogy – Definitive Edition zatím nevypadají zrovna dvakrát nejlépe. Podle recenzentů je hra plná chyb a vad, které se týkají především grafiky – ať už jde o velké kapky deště, množství pravopisných chyb či nepodařený vzhled postav.

Přestože není dostupná verze remasterované trilogie GTA pro PC, verze pro PlayStation 4 a 5, Xbox One a Series X/S a také Nintendo Switch jsou v obchodě Rockstar Games Store k dispozici.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.